Doctor Who – Dark Eyes 3

Trzecia pozycja niezwykłej, wielokrotnie nagradzanej sagi Big Finish Doctor Who – Dark Eyes ukaże się w listopadzie. Znamy już fabułę oraz pełną obsadę.Dark Eyes Ósmy Doktor (Paul McGann) walcząc z Dalekami spotyka nową towarzyszkę, Molly O’Sullivan (w tej roli Ruth Bradley). Doktor bada tajemnicę mrocznych oczu Molly… Dark Eyes 2 opiewa walki, w których do grona dawnych nieprzyjaciół Doktora oprócz Daleków dołączają także Mistrz oraz The Eminence. Do Władcy Czasu i Molly dołącza zaś Liv Chenka (Nicola Walker). Dark Eyes - okładkaDark Eyes 3 Dalekowie schodzą na drugi plan – powrócą być może w finale słuchowiska – ta część bowiem skupia się wokół pojedynku Doktor kontra Mistrz. W dążeniu do dominacji Mistrz planuje wykorzystać przerażających Nieskończonych Wojowników The Eminence. Molly staje się kluczem do realizacji tego projektu, a dzięki osłabieniu genialnej Dr Sally Armstrong wróg Doktora coraz bliższy jest osiągnięcia sukcesu. Popadający w paranoję i rozterki po ostatnich wydarzeniach Doktor stara się uniknąć pięćdziesięcioletniego konfliktu między ludzkością a Nieskończonymi Wojownikami. Obawiając się zmiany biegu wydarzeń, Władca Czasu jednocześnie obawia się, czy walka z The Eminence nie będzie pójściem Dalekom na rękę. Gdy Agent CIA Władców Czasu – Narvin – ostatecznie napędza go do działania, Liv Chenka dołącza do nich w desperackiej walce z czasem, starając się uratować przyjaciela i zatrzymać Mistrza. Kiedy Doktor staje twarzą w twarz ze swoim odwiecznym wrogiem, wojna staje się naprawdę osobista.

Stojący na czele obsady Alex Macqueen znów triumfuje w roli Mistrza. A obok niego usłyszymy Natalie Burt jako Dr Sally Armstrong, David Sibley w roli The Eminence oraz Sean Carlsen wcielający się w postać Narvina, znanego słuchaczom Big Finish z sześciu serii Gallifrey. Gościnnie wystąpią również Sacha Dhawan (znany z An Adventure in Time and Space), a także Georgia Moffett (kojarzona przez wszystkich jako córka Doktora z odcinka The Doctor’s Daughter).

Doctor Who – Dark Eyes 3 tak jak poprzednie części będzie się składać z czterech słuchowisk. Scenariuszami zajął się, po raz pierwszy, w całości Matt Fitton, który wcześniej napisał dwie finałowe części Dark Eyes 2, natomiast za reżyserię jest odpowiedzialny Ken Bentley, zastępujący na tym stanowisku Nicholasa Briggsa. Box-set będzie dostępny do nabycia na stronie Big Finish Productions od listopada.  Obecnie można go zamówić w przedsprzedaży po promocyjnej cenie.

Pełna obsada:

Paul McGann (The Doctor), Nicola Walker (Liv Chenka), Ruth Bradley (Molly O’Sullivan), Alex Macqueen (The Master), Natalie Burt (Dr Sally Armstrong), David Sibley (The Eminence), Sean Carlsen (Narvin)

1. The Death of Hope Georgie Fuller (Hope Gardner), Geoffrey Breton (Leo Gardner)

2. The Reviled Sacha Dhawan (Jaldam), Sarah Mowat (Gajeeda), Laura Riseborough (Sharma)

3. Masterplan David Sibley (Professor Markus Schriver), John Banks (Captain/Lieutenant)

4. Rule of the Eminence Jonathan Forbes (Walter Vincent), Beth Chalmers (Casey Carraway), Georgia Moffett (Engineer Tallow)

Źródła: Big Finish oraz: fabuła i obsada.

Zapowiada się bardzo ciekawy materiał. Co myślicie o tym zarysie fabuły? Jesteście zaskoczeni obecnością Georgii w obsadzie?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Doctor Who – Dark Eyes 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *