Czy Tom Baker dobrze czuł się na planie Dnia Doktora?

Pomimo iż od odcinka rocznicowego minęło już sporo czasu, to co chwilę dochodzą do nas nowe smaczki związane z tą produkcją. Tym razem możemy poczęstować was potrawą słodko-gorzką. Wszyscy dobrze pamiętamy cameo Toma Bakera. W 2013 roku nakręcił on krótką sekwencję do Dnia Doktora („The Day of the Doctor”). W szczerym wywiadzie udzielonym dla nowego wydawnictwa na Blu-ray „Doctor Who: The Collection – Season 12”  opowiedział o atmosferze panującej na planie. 

Tom Baker stwierdził, że był poirytowany traktowaniem, z jakim spotkał się w trakcie pracy przy rocznicowym odcinku specjalnym Doctor Who. Okazuje się, iż jedynym jasnym punktem ekipy filmowej był dla niego Matt Smith, który wykazał jakiekolwiek zainteresowanie jego osobą.

Matt Smith jest uroczym młodym człowiekiem – bardzo miło mnie powitał. [Ale] zrobił to jako jedyny. Przyjechałem w nocy do Cardiff, a Matt Smith wyszedł po mnie pełen radości i tak szczęśliwy, że mnie widzi! Gra z nim była bardzo, bardzo łatwa. Cieszę się, że odniósł wielki sukces. Nikt inny się w ogóle mną nie przejmował i trochę mnie to drażniło. Nikt nie miał ciepła Matta. W tym właśnie jest dobry. Ciepło… Absolutnie cudowne. Nie ma go dużo – jest szczupły, a jednak emanuje tym ciepłem.

Kadr z odcinka Day of the Doctor przedstawiający Dziesiątego, Jedenastego i War Doctora.

Tom Baker w odcinku rocznicowym zagrał tajemniczego Kustosza, który może, ale nie musi być przyszłą inkarnacją Doktora. Były showrunner Steven Moffat opisał pracę nad tym odcinkiem jako prawdziwie „morderczą”, mimo że później okazał się on „potwornym sukcesem”:

Myślę, że mogę stwierdzić, iż Dzień Doktora okazał się potwornym sukcesem, ale proces jego tworzenia był morderczy. To była straszna praca do wykonania i nie raz chciałem to porzucić. Prawdę mówiąc, uzasadnione jest to, że Doktor jest tylko jeden i absolutnie nie ma powodu, by było ich więcej.

Wszyscy znamy niesamowity charakter i charyzmę Matta Smitha, więc nic dziwnego, że tak silnie przykuł uwagę Toma Bakera. A  może opinia Czwartego Doktora jest prawdziwa? Nie mnie to oceniać.

Źródło: digitalspySługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Czy Tom Baker dobrze czuł się na planie Dnia Doktora?

  1. Smutne. Chociaż tyle razy było słychać o trudnych aktorach. Tom też nie był najłatwiejszy za swojej kadencji. To samo tyczy się Wiliama Shetnera czyli legendarnego Kapitana Kirka z Star Trek TOS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *