Clara odejdzie?

Czy Clara zniknie z Doktora Who na dobre? 

Clara jest ulubioną towarzyszką Doktora dla wielu fanów New Who, jednak sądzę, że ci, którzy są jej obecnością w serialu już znużeni, z radością powitają wiadomość o możliwej rezygnacji Jenny Coleman z roli Clary. Jak się okazuje, Jenna podpisała kontrakt z kasową wytwórnią MGM i znalazła się w obsadzie filmu Me Before You. U boku Jenny zagrają też znana z Gry o tron Emilia Clarke (serialowa Daenerys Targaryen) i Sam Claflin (pamiętacie Finnicka z Igrzysk śmierci?), a film zostanie wyreżyserowany przez Theę Sharrock (reżyser brytyjskiego serialu The Hollow Crown).

Wstępna data ogłoszona przez wytwórnię jeszcze we wrześniu ubiegłego roku zakładała, że film pojawi się w kinach w sierpniu 2015 roku, jednak czy można temu ufać, skoro właśnie do obsady dołączyli Jenna oraz Charles Dance?

Nie można wykluczyć możliwości, że Jenna pojawiła się na planie filmowym z dużym wyprzedzeniem z uwagi na jej zobowiązania związane z Doktorem Who. Z drugiej strony… ogłoszenie jej udziału w Me Before You może równie dobrze oznaczać, że zdjęcia do filmu jeszcze się nawet nie rozpoczęły, co skutkowałoby uczynieniem dziewiątej serii Doctora Who ostatnim z Clarą jako towarzyszką Doktora. Taki obrót spraw nie zaowocowałby zniknięciem Jenny z obsady serialu tylko w wypadku poważnego opóźnienia zdjęć do filmu, co w Hollywood znów nie byłoby taką wielką niespodzianką.

Chodzą też słuchy, że obecność Maisie Williams, której popularność przyniosła rola Aryi Stark (znów ta Gra o tron), w Doctorze Who wcale nie skończy się na jednorazowej wycieczce w TARDIS.

A co Wy o tym sądzicie? Czy Clara zniknie z serialu, tym razem na dobre? Macie już dosyć Clary i ucieszylibyście się z jej zniknięcia, czy wręcz przeciwnie? Zapraszamy do komentowania.

Źródła: Deadline, KasterborousKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Clara odejdzie?

  1. fajnie gdyby kolejnym towarzyszem był sherlock :D . w świecie doktora podróżują razem a w świecie Sherlocka on zniknie na jeden dzień i wydarzania są po wszystkich przygodach z doctorem takie coś mi się marzy :P

  2. Mam podobnie jak z Pondami – mieliśmy pseudo-scenę pożegnania z nimi pod koniec szóstego sezonu i tak mi to pasowało emocjonalnie, że strasznie mało mnie obchodzili w siódmym sezonie, byłem już gotowy na nowe historie. Teraz też w zasadzie pożegnałem się już z Clarą i zdziwiłem się, kiedy się okazało, że zostaje na jeszcze jeden sezon (aż zacząłem podejrzewać, że za szybko się wydostała wieść o jej odejściu i Moffat postanowił pozmieniać scenariusz ;)).

  3. Maisie Williams mogłaby zastąpić Clarę. Nie miałbym nic przeciwko.

    Sporo czasu już mamy Clarę w serialu, więc pewnie czas na zmiany. Mam tylko nadzieję, że nie zginie i będzie jeszcze od święta pojawiać się w Doctorze Who.

  4. Jakoś nie wydaje mi się to niezwykłą wiadomością, aby Clara miała odejść po 9 serii. Nie spodziewałbym się, że Clara pobije Amy w stażu w TARDIS, więc dla mnie to raczej naturalna kolej rzeczy.

    Co do Maisie, nie sądzę, żeby te plotki były czymś więcej niż myśleniem życzeniowym, ponieważ ma ona zobowiązania wobec “Gry o Tron”. Chociaż ja sam nie miałbym nic przeciwko takiemu obrotowi wydarzeń, ponieważ nie mieliśmy tak młodej towarzyszki (w sensie wieku aktorki) od czasów Nyssy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *