Clara odejdzie?

Czy Clara zniknie z Doktora Who na dobre? 

Clara jest ulubioną towarzyszką Doktora dla wielu fanów New Who, jednak sądzę, że ci, którzy są jej obecnością w serialu już znużeni, z radością powitają wiadomość o możliwej rezygnacji Jenny Coleman z roli Clary. Jak się okazuje, Jenna podpisała kontrakt z kasową wytwórnią MGM i znalazła się w obsadzie filmu Me Before You. U boku Jenny zagrają też znana z Gry o tron Emilia Clarke (serialowa Daenerys Targaryen) i Sam Claflin (pamiętacie Finnicka z Igrzysk śmierci?), a film zostanie wyreżyserowany przez Theę Sharrock (reżyser brytyjskiego serialu The Hollow Crown).

Wstępna data ogłoszona przez wytwórnię jeszcze we wrześniu ubiegłego roku zakładała, że film pojawi się w kinach w sierpniu 2015 roku, jednak czy można temu ufać, skoro właśnie do obsady dołączyli Jenna oraz Charles Dance?

Nie można wykluczyć możliwości, że Jenna pojawiła się na planie filmowym z dużym wyprzedzeniem z uwagi na jej zobowiązania związane z Doktorem Who. Z drugiej strony… ogłoszenie jej udziału w Me Before You może równie dobrze oznaczać, że zdjęcia do filmu jeszcze się nawet nie rozpoczęły, co skutkowałoby uczynieniem dziewiątej serii Doctora Who ostatnim z Clarą jako towarzyszką Doktora. Taki obrót spraw nie zaowocowałby zniknięciem Jenny z obsady serialu tylko w wypadku poważnego opóźnienia zdjęć do filmu, co w Hollywood znów nie byłoby taką wielką niespodzianką.

Chodzą też słuchy, że obecność Maisie Williams, której popularność przyniosła rola Aryi Stark (znów ta Gra o tron), w Doctorze Who wcale nie skończy się na jednorazowej wycieczce w TARDIS.

A co Wy o tym sądzicie? Czy Clara zniknie z serialu, tym razem na dobre? Macie już dosyć Clary i ucieszylibyście się z jej zniknięcia, czy wręcz przeciwnie? Zapraszamy do komentowania.

Źródła: Deadline, KasterborousKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Clara odejdzie?

  1. fajnie gdyby kolejnym towarzyszem był sherlock :D . w świecie doktora podróżują razem a w świecie Sherlocka on zniknie na jeden dzień i wydarzania są po wszystkich przygodach z doctorem takie coś mi się marzy :P

  2. Mam podobnie jak z Pondami – mieliśmy pseudo-scenę pożegnania z nimi pod koniec szóstego sezonu i tak mi to pasowało emocjonalnie, że strasznie mało mnie obchodzili w siódmym sezonie, byłem już gotowy na nowe historie. Teraz też w zasadzie pożegnałem się już z Clarą i zdziwiłem się, kiedy się okazało, że zostaje na jeszcze jeden sezon (aż zacząłem podejrzewać, że za szybko się wydostała wieść o jej odejściu i Moffat postanowił pozmieniać scenariusz ;)).

  3. Maisie Williams mogłaby zastąpić Clarę. Nie miałbym nic przeciwko.

    Sporo czasu już mamy Clarę w serialu, więc pewnie czas na zmiany. Mam tylko nadzieję, że nie zginie i będzie jeszcze od święta pojawiać się w Doctorze Who.

  4. Jakoś nie wydaje mi się to niezwykłą wiadomością, aby Clara miała odejść po 9 serii. Nie spodziewałbym się, że Clara pobije Amy w stażu w TARDIS, więc dla mnie to raczej naturalna kolej rzeczy.

    Co do Maisie, nie sądzę, żeby te plotki były czymś więcej niż myśleniem życzeniowym, ponieważ ma ona zobowiązania wobec „Gry o Tron”. Chociaż ja sam nie miałbym nic przeciwko takiemu obrotowi wydarzeń, ponieważ nie mieliśmy tak młodej towarzyszki (w sensie wieku aktorki) od czasów Nyssy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *