Dlaczego Sheffield?

Główny scenarzysta Doctor Who, Chris Chibnall, wyjaśnia znaczenie Sheffield dla premiery 11 serii i nie tylko…

Wydarzenie, podczas którego odbyła się premiera pierwszego odcinka 11 serii, odbyło się w mieście w północnej Anglii. Dotychczas kluczowymi dla serialu miastami były Cardiff i Londyn. W 11 serii dostaliśmy towarzyszy pochodzących z Sheffield; tam również spada Doktor zaraz po regeneracji. Drugi odcinek rozgrywa się na obcej planecie, a trzeci w przeszłości, ale już w czwartym tam wrócimy, by poznać rodziny towarzyszy i ich codzienne życie.

Na premierowym pokazie Kobiety, która spadła na Ziemię („The Woman Who Fell to Earth”) Chris Chibnall wyjaśnił:

To bardzo istotne miejsce. Dlatego tu przyjechaliśmy, by pokazać odcinek po raz pierwszy. Chcieliśmy gdzieś osadzić nową Doktor i Sheffield jest podstawą dla tej serii.

Sheffield

Chibnall mieszkał w tym mieście przez rok i uważa je za bardzo filmowe. Ma też opinię, że mieszkają tam wspaniali ludzie. W związku z tym uznał za dobry pomysł napisanie postaci, które stamtąd pochodzą. Ludzie w Sheffield „mówią jak jest”, co zdaniem Chibnalla wprowadza do serialu nowy rodzaj humoru.

Inna lokacja, Republika Południowej Afryki, udowadnia, że 11 serii zależy na dużej skali. Chris Chibnall powiedział:

Sheffield dużo pokazało, ale południowa Afryka to coś zupełnie nowego: inne krajobrazy, inne światy. Po prostu prawdziwa odmiana i to wygląda olśniewająco.

Myślicie, że zatęsknimy jeszcze za lokalizacjami w Cardiff albo Londynie?

Źródło: Den of GeekMiłośniczka wina i dobrych historii. Zwierzolub i śpioch. Więcej myśli niż mówi. Trochę pisze. Nadal czeka na list z Hogwartu. Rozgląda się też za dziwakiem z niebieską budką. Grammar nazi ;)

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *