20 lat Bernice Summerfield

Pojawiło się więcej szczegółów na temat tego, jak Big Finish zamierza obchodzić dwudziestolecie istnienia postaci profesor Bernice Summerfield (w tej roli Lisa Bowerman). We wrześniu ukażą się dwa box sety zawierające historie z życia archeolożki podróżującej w czasie. Bernice była towarzyszką Siódmego Doktora.

Poniżej prezentujemy oficjalny opis The Story So Far: Volume One:

Jeden niezwykły archeolog. Trzy niezwykłe przygody.
Podróż w czasie! Zaatakowana Ziemia! Wesele!
Jeden z dwóch zestawów zawierających po trzy przygody wydanych z okazji dwudziestej rocznicy pierwszych przygód archeolożki i towarzyszki Doktora, Bernice Summerfield.

Zapowiedziano również tytuły i opisy poszczególnych historii:

1. Ever After Happy (James Goss)

Bernice Summerfield to młoda buntowniczka mieszkająca na terenie Akademii Wojskowej. Szuka jej flota wroga, na niebie widoczne są dziwne światła, pojawił się także nowy, przerażający ogrodnik o nazwisku Wintergreen.

2. The Grel Invasion of Earth (Jacqueline Rayner)

Dobra wiadomość: Jason Kane wciąż jest zakochany w Benny!
Dodatkowa wiadomość: Wykorzystuje Pierścienie Czasu, aby to udowodnić!
Zła wiadomość: Jest rok 2150, a Grelowie najechali Ziemię!

3. Braxiatel in Love (Simon Guerrier)

Irving Braxiatel lubi zbierać rzeczy, a kiedy zyskuje narzeczoną, Bernice Summerfield nie może przestać być podejrzliwa. Jakie są motywy jej tajemniczego pracodawcy? To nie może być po prostu miłość, prawda? Nic w kolekcji Braxiatela nie jest takie proste, nawet miłość.

4. Every Dark Thought (Eddie Robson)

Doktor (Michael Jayston) poprosił Benny o pomoc w wydobyciu tajemniczych ruin. Twierdzi, że zawierają sekret życia wiecznego. Dlaczego Doktor tego chciał?

5. Empress of the Drahvins (David Llewellyn)

Benny i jej przyjaciółka Ruth nie chcą wywołać rewolucji. Kiedy rozbijają się na planecie Drahva, chcą po prostu natychmiast z niej odlecieć. Jednak przerażający matriarchat ma inne plany w związku z bohaterkami. Po pierwsze, potrzebują nowej cesarzowej.

6. The Angel of History (Una McCormack)

Annis jest wykładowcą archeologii na uniwersytecie. Znajduje się pod ostrzałem ze strony przyjaciół, studentów i policji za całkowicie błędne postrzeganie historii. Jedyną osobą, która wydaje się jej wierzyć, jest tajemniczy profesor.

Warto dodać, że każdy z zestawów będzie zawierać dodatkową płytkę z dodatkami zza kulis oraz wywiadami z obsadą.

Jednak przed premierą wspomnianych słuchowisk wydane zostanie jeszcze Bernice Summerfield: Treasury. Będzie to kolekcja istniejących już przygód Bernice od Big Finish. Producent, James Goss wyjaśnia:

Big Finish opublikuje historie Benny z ostatnich dwudziestu lat, do których powstania przyczyniło się kilka zaskakujących nazwisk. Treasury to kolekcja tylko niektórych z nich – szereg rzadkich, zachwycających i zaskakujących klejnotów.

W boxie znajdą się następujące historie:

The Evacuation of Bernice Summerfield (Ben Aaronovitch)
• Walking Backwards for Christmas (Ben Aaronovitch)
• The Library of Books (Andrew Cartmel)
• Misplaced Spring (Paul Cornell)
• A Mutual Friend (Terrance Dicks)
• The Least Important Man (Steven Moffat)
• Solar Max (Kate Orman)
• And Then Again (Robert Shearman)

The Story So Far: Volume One i Volume Two będzie dostępne w przedsprzedaży w cenach: 20 £ CD lub  15 £ pobranie. Przygody Bernice Summerfield możemy zakupić również w pakiecie za kolejno: 38 £ lub 28 £. Bernice Summerfield: Treasury będzie zaś dostępne w sierpniu za: 20 £ CD lub  15 £ pobranie.

Cieszycie się na powrót Benny? Czy są wśród was fani tej postaci?

Źródło: The Doctor Who CompanionIntrowertyczny pracoholik, dla którego „Doctor Who” jest ucieczką od szarej rzeczywistości. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve'a. Od niedawna z wypiekami na twarzy zgłębia również fascynujące uniwersum „Transformers”.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *