[Update] Big Finish Productions: Short Trips Monthly

Wydawnictwo Big Finish zapowiedziało kolejne słuchowiska z serii Short Trips na 2015 rok.

peterpurves
Peter Purves w trakcie nagrywania słuchowisk

Peter Purves, kojarzony z rolą towarzysza Pierwszego Doktora, przybył do studia Big Finish w celu nagrania słuchowiska do nowej linii wydawniczej, Doctor Who: Short Trips Monthly, która będzie wypuszczana w przyszłym roku co miesiąc. Historia „The Flywheel Revolution”, której narratorem jest Purves, wydana zostanie w styczniu przyszłego roku, jako część przygód Pierwszego Doktora. Jak na razie nie ujawniono szczegółów fabuły, ani postaci towarzyszących Władcy Czasu. Potwierdzone zostały z kolei tytuły dwóch słuchowisk z tej serii z przygodami Drugiego Doktora, Zoe i Jamiego – „Little Doctors” oraz „The Way of the Empty Hand” (napisanych kolejno przez Philipa Lawrence’a i Juliana Richardsa) – oraz drugiego słuchowiska z Pierwszym Doktorem: „Etheria”. Aktualizacja: ujawniono, że Little Doctors głosem Jamiego McCrimmona będzie czytał Frazer Hines.

Spis wszystkich słuchowisk z Doctor Who: Short Trips Monthly, wraz ze wstępnymi tytułami pozostałych przygód, znajdziecie poniżej.

Styczeń: The Flywheel Revolution (Pierwszy Doktor)
Scenariusz: Dale Smith
Czyta: Peter Purves

Luty: Little Doctors (Drugi Doktor, Jamie i Zoe)Short Trips
Scenariusz: Philip Lawrence
Czyta: Frazer Hines

Marzec: Time Tunnel (Trzeci Doktor, Jo i załoga UNIT)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Kwiecień: Ghost Trap (Czwarty Doktor i Leela)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Maj: The King of the Dead (Piąty Doktor, Tegan i Nyssa)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Czerwiec: As Good As A Rest (Szósty Doktor i Peri)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Lipiec: Dark Convoy (Siódmy Doktor i Ace)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Sierpień: Foreshadowing (Ósmy Doktor i Charley Pollard)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Wrzesień: Etheria (Pierwszy Doktor, Steven Taylor i Vicki)
Scenariusz: Nick Wallace
Czyta: Peter Purves

Październik: The Way of the Empty Hand (Drugi doktor, Jamie i Zoe)
Scenariusz: Julian Richards
Czyta: ?

Listopad: The Other Woman (Trzeci Doktor, Jo i załoga UNIT)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Grudzień: Black Dog (Czwarty Doktor i Adric)
Scenariusz: ?
Czyta: ?

Każdy z tytułów jest udostępniony do pobrania w przedsprzedaży za £2.99, subskrypcja pozwalająca na pobranie wszystkich dwunastu historii kosztuje £30. Wcześniejsze wydania Short Trips (nie mylić z serią krótkich opowiadań o tym samym tytule) to zbiór ośmiu odcinków, z których każdy koncentruje się na jednej przygodzie jednej inkarnacji Doktora. Ze względu na prawa autorskie, przygody te dotyczą inkarnacji od pierwszej do ósmej. Każda z historii jest czytana przez osobę kojarzoną z daną inkarnacją (np. odtwórcę Doktora bądź jego towarzysza) której serialowa postać niekoniecznie występuje w danym słuchowisku z tej serii. Jedno z tych słuchowisk „Rise and Fall” czytane przez Williama Russella, zostało udostępnione za darmo na profilu wydawnictwa na stronie soundcloud.com Do tej pory, w latach 2010-2011, wydano cztery zbiory po osiem odcinków każdy.

Źródło: bigfinish.com/newsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *