Big Finish: Czwarty Doktor i jego przygody, seria 5

W najnowszym numerze „Doctor Who Magazine” mamy okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat piątej serii „Doctor Who: The Fourth Doctor Adventures”.

czwarty-big-finish-31-03-2015-1Czwarty Doktor, Romana i K9 powrócą w 2016 roku na pełny sezon słuchowisk Big Finish. W ośmiu nowych odcinkach możemy oczekiwać powrotu starych wrogów i przyjaciół, a także tego, że usłyszymy gwiazdorską obsadę wśród gości.

„The Wave of Destruction” autorstwa Justina Richardsa ruszy serię z kopyta, wplątując podróżników w dziwne wydarzenia na pirackiej stacji radiowej lat 60-tych. Karl Theobald („Primeval”, „Twenty Twelve”) zagra DJ-a Marka Lanchastera.

W lutowym „The Labyrinth of Buda Castle” Eddiego Robsona Doktor z Romaną wybiorą się na wakacje do kolejnego egzotycznego europejskiego miasta, lecz znajdą tam śmierć prześladującą miejscową ludność. Kate Bracken („Misfits”, „Being Human”) wystąpi gościnnie jako badacz zjawisk nadprzyrodzonych Celia Soames.

Marcowe „The Paradox Planet” oraz kwietniowe „The Legacy of Death”, oba pióra Jonathana Morrisa, zabiorą nas do świata Aoris, gdzie dwie różne strefy wypowiedziały sobie nawzajem wojnę, a Doktor i Romana zostaną uwięzieni po dwóch stronach barykady… Simon Rouse („Doctor Who: Kinda”) zagra Dranga, Tom Chadbon („Doctor Who: The City of Death”, „Blake’s 7”) pojawi się jako naukowiec Embery, jego asystentkę Sholę zaś zagra Emma Cambpell-Jones („Doctor Who: The Wedding of River Song”, „Doctor Who: The Night of the Doctor”).

Producent David Richardson tak komentuje powrót Chadbona do świata Doktora Who:

Jakież to wspaniałe, mieć z powrotem Toma Chadbona z jego kolegami z planu „City of Death”! I chociaż to nie powrót śledczego Duggana, to wciąż radość patrzeć na nich, siedzących razem na sofie i wspominających z rozrzewnieniem czas realizacji odcinka w Paryżu w 1979 roku.

„The Gallery of Ghouls” Alana Barnesa, mające premierę w maju, przyniesie Doktorowi i Romanie śledztwo podczas wystawy figur woskowych w Brighton w 1833 roku. Celia Imrie („The Best Exotic Marigold Hotel”, „Doctor Who: The Bells of Saint John”) zagra Madame Tissot, w menedżera wystawy, Goole’a zaś wcieli się Nickolas Grace („Robin of Sherwood”, „Brideshead Revisited”).

Cockneyowski Władca Czasu Drax, którego jedynym wystąpieniem na ekranie był udział w odcinku „The Armageddon Factor” z 1979 roku, powróci w czerwcowym „The Trouble with Drax” Johna Dorneya. Ray Brooks („Big Deal”, „Mr Benn”, „Daleks’ Invasion Earth 2150 AD”) wcieli się w postać oryginalnie zagraną przez Barry’ego Jacksona, w obsadzie spotkamy również Johna Challisa („Doctor Who: The Seeds of Doom”, „Only Fools and Horses”, „The Green Green Grass”), z którym niedawno przeprowadzono wywiad w podcaście „Toby Hadoke’s Who’s Round #111”) oraz Hugh Frasera („Agatha Christie’s Poirot”).

Richardson tak komentuje angaż Brooksa:

Opracowywaliśmy „The Trouble with Drax” dla Barry’ego, lecz niestety zmarł zanim skończyliśmy scenariusz. Długo szukaliśmy aktora, który mógłby kontynuować jego dziedzictwo, a Ray Brooks był idealnym wyborem – tak czarujący, niepokorny… Myślę, że ludzie pokochają tę inkarnację Draxa z chwilą, gdy go usłyszą.

Piąty sezon zakończy epicka historia podzielona na dwa odcinki – „The Pursuit of History”, które ukaże się w lipcu, oraz „Casualties of Time” mające wyjść w sierpniu, oba pióra Nicholasa Briggsa. David Warner powróci wraz ze swym asystentem, panem Dorrickiem (Toby Hadoke), jako tajemniczy Cuthbert. Obie postacie pojawiły się w czterech historiach drugiego sezonu „The Fourth Doctor Adventures”.

Nicholas Briggs o Cuthbercie i Dorricku:

Zawsze planowałem kontynuację historii Cuthberta, Dorricka i tajemniczego Konglomeratu, lecz kiedy straciliśmy drogą nam Mary Tamm, plany tego wątku zostały odsunięte na dalszy plan. Jednakże mając Lallę, która podpisała kontrakt na udział w tych historiach, zdecydowałem się powrócić do niektórych oryginalnych pomysłów, połączyć je z nowymi i w efekcie otrzymałem ogromy finał sezonu. To będzie jazda bez trzymanki!

Gościem specjalnym będzie m.in. David Troughton („Doctor Who: Midnight” oraz „Doctor  Who: The Curse of Peladon”), który zagra Czarnego Strażnika…

Czyżby przeszłość upominała się o Doktora i Romanę?

– droczy się z nami Nicholas Briggs.

Piąta seria „Doctor Who: The Fourth Doctor Adventures” jest obecnie dostępna w opcji subskrypcji na płyty CD bądź do pobrania w cenie pozwalającej zaoszczędzić w porównaniu z zakupem każdej historii osobno. Najbliższą historią w tej linii wydawniczej, która zostanie wydana w przyszłym miesiącu jest „Doctor Who: Death Match”.

Źródło: Big Finish ProductionsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *