Animowany klip z The Moonbase

BBC Worldwide opublikowało na stronie doctorwho.tv ekskluzywny klip z mającego wkrótce ukazać się na DVD serialu The Moonbase z 1967 roku.

Z czterech odcinków tej opowieści tylko parzyste są w całości przechowywane w archiwach BBC. Pozostałe odcinki, tak samo jak w przypadku The Invasion, The Reign of Terror, The Tenth Planet czy rekonstrukcji drugiej połowy Planet Of Giants, są na potrzeby DVD przygotowywane w postaci animacji dopasowanej do oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Rzeczony klip, pochodzący z animowanej wersji odcinka trzeciego, przedstawia Cybermenów kroczących przez powierzchnię Księżyca w celu przypuszczenia ataku na tytułową bazę.

Okładka DVD The Moonbase

Wydawnictwo w formacie europejskim (region 2) ukaże się 20 stycznia. Będzie to najwcześniejsza telewizyjna opowieść z Drugim Doktorem wydana na DVD. Wcześniej ten zaszczyt należał do The Tomb of the Cybermen z 1967 roku – chronologicznie najwcześniejszego serialu z Patrickiem Troughtonem, który zachował się w całości.Promotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *