AKTUALIZACJA: 8 seria Doktora Who – co o niej wiemy?

Oto, co do tej pory wiemy (albo wydaje nam się, że wiemy) o nadchodzącej 8 serii Doktora.

Małymi kroczkami zbliża się świąteczny odcinek – „Czas Doktora”, więc czas podsumować informacje o tym, co będzie dalej.

Jeżeli nie trzymaliście głów w koszyku pełnym paluszków rybnych z kremem przez ostatnie sześć miesięcy, to doskonale wiecie, że Peter Capaldi przejmie rolę Doktora już na święta. Natomiast filmowanie odcinków z Capaldim i Jenną Coleman w roli towarzyszki, ma rozpocząć się już w grudniu tego roku. Powróci nieśmiertelny gang Madame Vastry, Jenny oraz Straxa. Również Alex Kingston zaspoilerowała możliwy udział w serii, w roli River Song, ogłaszając w BBC America : „Nie mogę się doczekać spędzenia kolejnych chwil z Wami, ale… Spoilers!”.

Obok swoich wskazówek na temat toczącej się debaty o limit regeneracji Doktora, Steven Moffat dołączył do dyskusji o tym, czy poprzednie pojawienie się Capaldiego w serialu (The Fires of Pompeii) oraz w Torchwood będzie powiązane z nadchodzącymi seriami, mówiąc „nie będziemy ignorować tego faktu”.

Pewne jest, że 8 seria Doktora Who będzie tworzona przez: Bena Wheatley’a (A Field In England, Sightseers, Kill List), który wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki (możemy więc domyślać się, że będzie to dwu-odcinkowa historia). W pracy nad trzecim oraz szóstym odcinkiem dołączy do niego nowy-w-świecie-Who reżyser Paul Murphy (Wizards Vs. Aliens, Casualty, Brookside).

O tym, kto będzie pisał scenariusze do 8 serii chodzą na razie same pogłoski. Niestety, żadni scenarzyści nie zostali jeszcze oficjalnie potwierdzeni przez BBC. Tak, jak wcześniej przewidywano, że Jack Lothian (Shameless, Doc Martin) napisze odcinki do 7 serii, tak teraz historia powtarza się w przypadku nadchodzącej serii. Również, jeśli wiecznie-zajęty Neil Gaiman (A Nightmare In Silver, The Doctor’s Wife), znajdzie chwilę czasu dla Doktora, to, jak powiedział kilka miesięcy temu, napisze je – „Możliwe, że pojawię się dopiero w 9 serii, ale obiecuję, że jeszcze nie zrezygnowałem”. Wśród rozważanych nazwisk pojawiają się również Chris Chibnall (Broadchurch, Torchwood, Dinosaurs On A Spaceship, The Power Of Three) oraz Neil Cross (Hide, The Rings Of Akhaten).

Capaldi, Coleman, Kingston

Pisarze, reżyserzy i obsada to jedno, jednak najbardziej chcemy poznać datę premiery pierwszego odcinka, ilości odcinków w serii oraz – czy będą emitowane bez przerw. Steven Moffat potwierdził, że BBC wyprodukuje co najmniej 13 odcinków w 2014 r., które mogą rozbić się na serię dwunastu odcinków i świątecznego.
Transmisja w BBC ruszy w sierpniu 2014r..

Podsumowując – wiele jest plotek i niewiele uzasadnienia, ale postaramy się przynieść Wam informacji, gdy tylko się    pojawią.

Grafika fanowska.

np: %name

4 thoughts on “AKTUALIZACJA: 8 seria Doktora Who – co o niej wiemy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *