Zapowiedziano otwarcie pierwszego doktorowego escape roomu

W lipcu 2019 roku w Bristolu zostanie otwarty pierwszy na świecie escape room na podstawie Doctor Who pod nazwą Doctor Who: Worlds Collide.

Przed rozszerzeniem działalności na inne brytyjskie miasta, doktorowy escape room, na który bilety są już dostępne do zamówienia w przedsprzedaży, będzie można odwiedzić w Escape Hunt w Cabot Circus. Tak jak w innych roomach Escape Huntu, uczestnicy będą mieli 60 minut na wydostanie się z pomieszczenia, jednak tym razem czyhać na nich będzie zagrożenie ze strony Cybermenów, którzy przez pękniecie w czasoprzestrzeni będą próbowali dostać się na Ziemię, by ją zaatakować.

Gracze będą mieli za zadanie zszycie pęknięcia, natomiast akcja będzie umiejscowiona w przyszłości, w biurach ChronosCorp HQ, którego właściciel, ekscentryczny miliarder Alastair Montague, finansował projekt stworzenia płatnej usługi podróżowania w czasie. To właśnie było powodem problemu, z jakim muszą się zmierzyć uczestnicy escape roomu.

 

Oto, czego się dowiadujemy z jego reklamy:

Jako przyjaciele Doktora musicie zbadać pewne miejsce. Szczątki Montague’a, jego prototypowe urządzenie do podróży w czasie i bogaty zbiór artefaktów związanych z czasem, nabytych w trakcie eksperymentów, są wszystkim, z czym możecie pracować. Macie 60 minut, zanim Cybermani się do was dostaną. Losy wszechświata zależą od was. Spieszcie się albo ludzkość zostanie „ulepszona”.

Doctor Who już nie raz odwiedzał Bristol przy okazji nagrywania różnych odcinków, w których pokazywano między innymi Portland Square, Corn Street oraz St Nicholas Market. Ten popularny plac targowy został użyty jako jeden z planów w odcinku świątecznym z 2012 roku.

Wybierzecie się na wycieczkę do Bristolu?

Źródło: Bristol 24/7Marzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Zapowiedziano otwarcie pierwszego doktorowego escape roomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *