Moffat: Role Capaldiego w serialu nie będą zignorowane

Steven Moffat w wywiadzie dla Nerd³ jednoznacznie stwierdził, że jest świadomy tego iż Capaldi wcześniej pojawił się w Whoniwersum. Powiedział też, że nie ma zamiaru tego faktu ignorować. Poniżej znajdziecie treść jego wypowiedzi.

Jesteśmy świadomi, że Peter Capaldi zagrał wcześniej dużą rolę w „Doctorze Who” i „Torchwood”, nie zamierzamy zignorować tego faktu – powiedział Steven Moffat.

Rozwinął:

Pamiętam, jak Russel [T. Davies] zdradził mi, że miał plan wyjaśniający dwukrotną obecność Petera Capaldiego w Whoniwersum – jedną w Pompejach, drugą w „Torchwood”. Kiedy zaangażowałem Petera i Russel skontaktował się ze mną, by wyrazić, jak bardzo zadowolony jest z tego wyboru, zapytałem:
-Dobra, jaka była ta twoja teoria i czy ona jeszcze zadziała?
A on odpowiedział: Tak, zadziała. Oto ona…
Wykorzystamy tę teorię. Jest całkiem zgrabna.

Dodał następnie:

– Twarz nie jest ustalona w chwili narodzin. To nie jest tak, że Doktor musiał zyskać wygląd Petera Capaldiego. Wiemy to, ponieważ w „The War Games” (ostatnim odcinku z Drugim Doktorem – przyp. Souffle Agent) miał wybór. Wiemy więc, że to nie jest ustalone. Skąd zatem bierze te twarze? Nie mogą być losowo generowane, ponieważ mają zmarszczki. Widać po nich wiek. Kiedy zmieni się w Petera, będzie miał zmarszczki na twarzy. Skąd się wzięły?

źródło: doctorwhotv.co.ukJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Moffat: Role Capaldiego w serialu nie będą zignorowane

 1. Doktor – złodziej twarzy D:
  Czy to ma być coś w rodzaju snu? Że śnią się nam tylko te osoby, które już kiedyś widzieliśmy?

  Jeśli tak, to ciekawi mnie, gdzie Doktor widział wcześniej swoje dziesiąte wcielenie :P

  1. W odcinku „The Shakespeare Code” Doctor mówił coś o Harrym Potterze, więc może obejrzał po prostu film. :P

   Co prawda 4 część Harrego Pottera gdzie pojawił się David Tennant powstała jakieś pół roku po pojawieniu się Tennanta w Doctorze, ale przecież jest time lordem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *