Spin-off Doktora Who z lat 90. wydany na DVD

Downtime, brytyjski film science fiction osadzony w Whoniwersum, zostanie wydany na DVD w przyszłym miesiącu.

W 70-minutowym filmie, pierwotnie wydanym w 1995 roku na kasecie VHS, Nicholas Courtney, Elisabeth Sladen, Deborah Watling oraz Jack Watling powracają jako brygadier Lethbridge-Stewart, Sarah Jane Smith, Victoria Waterfield oraz profesor Edward Travers.

downtime2-27-10-2015downtime1-27-10-2015

DVD trafi do sprzedaży 16 listopada. Downtime jest nieoficjalnym sequelem dwóch historii z Drugim Doktorem – The Abominable Snowmen i The Web of Fear.

W materiałach dodatkowych znajdą się m.in. nieopublikowana dotąd relacja zza kulis filmu oraz reportaż z postprodukcji przybliżający pracę edytorów, dźwiękowców oraz specjalistów od efektów specjalnych.

downtime3-27-10-2015

Oficjalne streszczenie brzmi następująco:

Agenci UNIT-u, brygadier i Sara Jane Smith badają Uniwersytet Nowego Świata – złowieszczą placówkę edukacyjną prowadzoną przez Victorię Waterfield i profesora Traversa. Opętane technologią władze uniwersytetu są w posiadaniu bramy do Ziemi stworzonej przez Wielką Inteligencję.

Brygadier i Sarah Jane walczą tym razem samotnie, bez pomocy swojego słynnego, podróżującego w czasie doradcy naukowego. Podczas poszukiwań zaginionego Locusa, wiążącego moc Inteligencji, muszą szybko ocenić, kto jest ich sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Bitwa przybiera większą skalę, gdy zagrożona zostaje rodzina brygadiera, a UNIT musi się zmierzyć z potężną rasą Yeti!

Źródło: CultBoxMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *