Olivia Colman pragnie zostać czarnym charakterem

Olivia Colman i Chris Chibnall znają się jak łyse konie. Ich współpraca zaowocowała nagrodą ITV dla serialu Broadchurch. Teraz, gdy Chibnall podjął się pracy przy Doctor Who, a Colman została ogłoszona następczynią Claire Foy w The Crown, oboje będą bardzo zajęci. Chyba że… Jakiś czas temu aktorka zasugerowała, że chciałaby ponownie podjąć współpracę z showrunnerem, tym razem w Whoniversum.

Owszem, Colman występowała już w serialu (na pewno pamiętacie, w jakiej roli!), ale nie byłby to pierwszy przypadek, gdy znajoma twarz ponownie pojawi się na ekranie, wcielając się w zupełnie innego bohatera. Rodzi się pytanie, czy gdyby padła taka propozycja, aktorka by ją przyjęła? Odpowiedź na nie postanowił uzyskać Radio Times.

Olivia Colman powiedziała:

Już o tym rozmawialiśmy. Chcę zagrać naprawdę okropny czarny charakter!

Colman nie jest jedyną osobą starającą się o rolę w serialu. Louise Brealey, znana nam z Sherlocka, również doszła do wniosku, iż byłoby niesamowicie stać się tym złym – jak stwierdziła, zadowoliłaby się nawet rolą Daleka. Równocześnie jej koleżanka z planu, Amanda Abbington, jest zdeterminowana, by wcielić się w rolę arcywroga Trzynastej  Doktor. Powiedziała:

Nigdy nie pracowałam przy Doctor Who, a zawsze chciałam. Moje dzieci ciągle pytają, dlaczego nigdy nie grałam w tym serialu. Moja odpowiedź brzmi: nie wiem. Następną pozycją do zrobienia na mojej liście jest Doctor Who.

Czy Olivia Colman pojawi się w serialu i czy spełni się jej marzenie o byciu tym naprawdę złym bohaterem? Trudno powiedzieć. A czy wy chcielibyście zobaczyć tę aktorkę w obsadzie Doctor Who? W jakich rolach ją widzieliście? A może macie jakieś inne obsadowe marzenia? Kto mógłby się wcielić w przeciwnika Trzynastej Doktor, takiego naprawdę, straszliwie złego?

Źródło: Radio TimesSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Olivia Colman pragnie zostać czarnym charakterem

  1. Z chęcią zobaczyłabym Louise Brealey w jakimś odcinku. Nie jestem pewna, czy akurat jako czarny charakter, dla mnie zawsze będzie się kojarzyć z Molly Hooper :). A jeśli chodzi o przeciwnika Trzynastej to bardzo bym chciała powrotu Rani i w tej roli najbardziej widziałabym Rebeccę Mader ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *