Przed Trzynastą Doktor jeszcze komiksowe historie poprzedników

Fani Doctor Who już nie mogą się doczekać serii z Trzynastą Doktor. Tej jesieni Jodie Whittaker ostatecznie przejmie po Capaldim stery niebieskiej budki. Do tego czasu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, a może nam w tym pomóc wspaniała wiadomość dla każdego, kto nie boi się sięgnąć po coś więcej niż serial.

Titan Comics współpracuje z BBC Studios nad trzyczęściowym komiksem zatytułowanym The Road to the Thirteenth Doctor, który zostanie wydany w lipcu tego roku i będzie stanowił wstęp do nowej serii komiksów pt. The Thirteenth Doctor. Nowy cykl z Trzynastką, podobnie jak serial, również zaplanowano dopiero na jesień.

The Road to the Thirteenth Doctor autorstwa Jamesa Peaty’ego (Supergirl) i z okładkami Roberta Hacka (Sabrina, Archie) pokaże nowe przygody z udziałem Dziesiątego, Jedenastego i Dwunastego Doktora.

W kolejnych częściach zobaczymy, jak Dziesiąty Doktor trafia na opuszczone, upiorne statki kosmiczne, Jedenasty z Alice odwiedzają opanowane przez roboty XIX-wieczne San Francisco, zaś Dwunasty zastaje londyński plac Piccadilly Circus przekształcony w pustkowie, nad którym latają pterodaktyle.

Każdy zeszyt będzie też zawierał odcinki historii stworzonej przez zespół odpowiedzialny za wyżej wspomnianą serię komiksów o Trzynastej Doktor (która zostanie napisana przez Jody Houser do obrazów Rachel Stott i Enrici Angiolini).

Wydawnictwo Titan Comics zapowiedziało również, że Doctor Who Comics Day odbędzie się w tym roku w sobotę, 24 listopada 2018 roku. To doroczne wydarzenie skierowane do wielbicieli komiksów o Doktorze organizowane jest jednocześnie w setkach sklepów z komiksami, księgarń, bibliotek i antykwariatów, a nawet na platformach elektronicznych.

A tak wygląda debiut Trzynastej Doktor na kartach komiksu:

https://twitter.com/GirlyLetters/status/985541687169769472

Będzie co czytać, będzie o czym rozmawiać. Jesteście zainteresowani?

Źródło: EW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *