Jaka historia kryje się za słynnym zdjęciem?

Autorem słynnego zdjęcia promującego 11 serię Doctor Who nie jest nikt z ekipy pracującej podczas filmowania serialu w Południowej Afryce.

Jak podaje Doctor Who Magazine 534, słynne zdjęcie sylwetki Trzynastej Doktor na tle TARDIS zostało zrobione przez aktora Shauna Dolleya, który wcielał się w rolę Epzo w drugim odcinku 11 serii, Widmowym pomniku („The Ghost Monument”).

W wywiadzie udzielonym magazynowi, Shaun Dooley opisał, jak doszło do uchwycenia tego momentu. Było to w pobliżu złóż granitu na górze Paarl w Paarl Rock w Południowej Afryce, po zakończeniu ujęć do scen odcinka The Ghost Monument kręconych z TARDIS podczas zachodu słońca.

Nagraliśmy scenę, wszyscy bardzo się śpieszyli, ponieważ słońce chyliło się ku zachodowi i robiło się ciemno. Pakowaliśmy się do zejścia z góry, kiedy zobaczyłem przechodzącego obok mnie jednego z członków ekipy. Światło zachodzącego słońca sprawiło, że wyglądał niesamowicie na tle tej ogromnej skały.

Zrobiłem w moim życiu wiele zdjęć podświetlonych od tyłu sylwetek, to moja prawdziwa pasja, więc zacząłem wołać: „Jodie, Jodie, Jodie, chodź i stań tutaj”. Ustawiłem ją lekko z boku, twarzą w kierunku mojej prawej strony. To się normalnie nie zdarza, ale miałem dziwne przeczucie, że to będzie ten moment, w którym złapię ujęcie, o które mi chodzi. Poczułem nadchodzący powiew wiatru i powiedziałem do Jodie: „Stój jak jesteś, nie ruszaj się”. W tym momencie wiatr poderwał jej płaszcz. Uruchomiłem mojego iPhone’a i krzyknąłem „Mam to!”. To był przepiękny, wspaniały moment. Pokazałem Jodie zdjęcie, a ona tylko westchnęła: „Łał”.

Za filmowanie scen do Widmowego pomnika i Rosy odpowiadał Południowoafrykańczyk Coco Van Oppens. Efektem jego pracy jest wiele niesamowitych ujęć w serialu. Jednak najsłynniejsze zdjęcie, które promowało później 11 serię, powstało właściwie przez przypadek.

Źródło: CultboxOd niedawna mieszkanka uroczego, szkockiego miasteczka. Posiadaczka rudego kota, wiecznie poza domem i zajęta. Dzielnie stara się wyrabiać normy w redakcji, ale zazwyczaj jej nie wychodzi. Wdzięczna, że jeszcze jej nie wyrzucili.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *