Hermione Norris dołącza do obsady 8 serii

Według potwierdzonych informacji, jesienią w Doktorze Who pojawi się gościnnie Hermione Norris.
To aktorka znana głównie z roli rozwiązującej zagadki Grace Carter w serialu BBC The Crimson Field, a także ról w serialach Spooks Cold Feet.

O swojej roli w Doktorze Who powiedziała:

To ekscytujące, móc być częścią tak kultowego serialu. I to takiego, który będą mogły oglądać moje dzieci!

Steven Moffat, główny scenarzysta i producent wykonawczy, skomentował:

Przyjęcie roli przez tak wyśmienitą aktorkę, jaką jest Hermione Norris, świadczy o jakości wyrazistego i emocjonalnego scenariusza, który napisał dla nas Peter Harness. Po raz pierwszy od trzydziestu lat zespół produkcyjny „Doctora Who” wybiera się na Lanzarote. Doktor wraca na miejsce starej przygody – ale od czasu jego ostatniej wizyty zaszły tu złowieszcze zmiany.

lanzarote

Wspomniana przez Stevena Moffata Lanzarote to jedna z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, na której miała miejsce akcja odcinka Planet of Fire z 1984 roku. Piąty Doktor spotkał wówczas po raz pierwszy swoją przyszłą towarzyszkę Peri Brown. Z wypowiedzi Stevena Moffata możemy wnioskować, że będzie to sequel tamtej historii. Lanzarote była pierwszą pozaeuropejską lokalizacją, w której kręcono odcinki Doktora Who.

Odcinek, w którym weźmie udział Hermione Norris, został napisany przy Petera Harnessa, wyprodukowany będzie przez Petera Benneta i wyreżyserowany przez Paula Wilmhursta. Gościnnie wystąpią w nim także Ellis George, Phil Nice i Tony Osoba (który pojawił się już w DW  w dwóch historiach: Destiny of the Daleks w 1979 roku oraz Dragonfire w 1987).

Inne gwiazdy, które mają się pojawić w emitowanej jesienią nowej serii, to Ben Miller, Tom Riley i Keeley Hawes.

A jak Wy wyobrażacie sobie kolejne nowe odcinki? Piszcie w komentarzach.

Źródło: bbc.co.ukMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Hermione Norris dołącza do obsady 8 serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *