„Dziesiąta Planeta” oryginalnie bez pierwszej regeneracji

Wszyscy wiemy, że Doktor w chwili, gdy jest śmiertelnie ranny/napromieniowany/postrzelony, jego ciało regeneruje się, czyli „przeprogramowuje” wszystkie cząsteczki w ciele, tworząc nową postać, nie tracąc przy tym wspomnień poprzedniej inkarnacji. Pierwsza regeneracja Doktora w odcinku Dziesiąta Planeta była wymuszona postępującą chorobą Williama Hartnella, który z coraz to większą trudnością zapamiętywał tekst, jak i nie miał już na tyle siły, by udźwignąć ciężar postaci. Ale co by było, gdyby aktor czuł się dobrze?

Okładka biografii Kitta Pedlera
Niedawno ogłoszono, że znaleziono wcześniejszą wersję scenariusza do segmentu [autorka tekstu dla wszystkich wieloczęściowych przygód Doktora z klasycznych serii używa tego słowa dla rozróżnienia grup odcinków, które nie mają swoich indywidualnych tytułów – przyp. aut. ]
Dziesiąta Planeta – odcinek, który nie kończył się regeneracją Pierwszego Doktora, ale swoistym cliffhangerem. Scenariusz ten został zawarty w biografii Kitta Pedlera – The Quest For Pedlera, wizjonerskiego naukowca i twórcy postaci Cybermenów, dzięki wytrwałym badaniom autora książki Michaela Seely.

Fragment scenariusza do segmentu "The Tenth Planet"Fragment scenariusza do czwartego odcinka.

Segment ten jest pierwszym pojawieniem się jednego z wrogów Doktora – Cybermenów, którzy ze względu na umieranie ich rodzimej planety, Mondas, postanowili wykorzystać zbliżanie się jej do Ziemi*, z którą w czasach prehistorycznych dzielili wspólną orbitę**.Doktor i jego towarzyszka (Polly) w odnalezionej wersji scenariusza, stanęli przed groźbą procesu konwersji.

źródło:
http://www.kasterborous.com/

http://tardis.wikia.com/wiki/The_Tenth_Planet
**http://tardis.wikia.com/wiki/MondasJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *