Przygody River Song w szóstej serii słuchowisk

Big Finish zapowiedziało szósty sezon przygód River Song. Bohaterka podróżować będzie do samych początków Doctor Who, gdzie dziecko nie z tej ziemi pozna kobietę nie z tej ziemi. Timey-wimey gwarantowane! Premiera nastąpi w sierpniu 2019 roku.

W pierwszym epizodzie The Diary of River Song Series Six River Song pozna oryginalną załogę TARDIS. W rolę Iana Chestertona wcielać się będzie Jamie Glover, w roli Barbary Wright wystąpi Jemma Powell, a we wnuczkę Doktora, Susan Foreman, wcieli się Claudia Grant – czyli aktorzy znani nam z tych samych ról w filmie Przygoda w czasie i przestrzeniOdcinek ten nosi tytuł An Unearthly Woman. Czy River rzeczywiście spotka pierwszą inkarnację swojego męża i znajdzie wspólny język z przyszywaną wnuczką?

Alex Kingston podzieliła się odczuciami co do takiego kierunku swojej przygody.

Pamiętam Williama Hartnella w roli Doktora. Mam bardzo mocne wspomnienia z jego Doktorem oraz Susan. Uwielbiam cały ten koncept, że River cofa się do przeszłości i że jej losy łączą się z dawnymi odcinkami serialu. To tak świetny pomysł. Nie wiedziałam, że zapuścimy się tak daleko w historię, niesamowicie się czuję, będąc tego częścią.

W drugiej historii River wraca do Londynu w czasie inwazji bałwanów. Akcja dzieje się równocześnie z historią Drugiego Doktora, The Web of Fear. W epizodzie The Web of Time River Song przydadzą się jej archeologiczne umiejętności, gdy będzie ona przeczesywać miasto w poszukiwaniu… obrazu?

Trzeci odcinek, nazwany Peepshow, przedstawi starcie klasycznych stworów, Ogronów i Sontaran. Pojawi się również rasa Drashigs. Ale czy River spotka na swojej drodze Trzeciego Doktora i Jo Grant?

W ostatnim epizodzie akcja rozgrywać się będzie w wiktoriańskim Londynie, tuż przed klasyczną opowieścią z Czwartym Doktorem The talons of Weng-Chiang. W The Talents of Greel River, udając detektywa, będzie próbowała rozwiązać sprawę aktorów z Londynu. Jej dochodzenie zaprowadzi ją do pałacowego teatru, gdzie pozna Henry’ego Gordona Jago.

Serię szóstą można już zamówić w przedsprzedaży TUTAJ, a serię siódmą TUTAJ.

Śledzicie słuchowiskowe przygody River Song? Co sądzicie o takim wplątywaniu tej bohaterki w klasyczne historie?

Źródło: Big FinishGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *