Charytatywna antologia o Sarah Jane Smith

Sarah Jane Smith była (i jest) towarzyszką, która od zawsze miała swoje specjalne miejsce w sercach wszystkich fanów Doctor Who. Jej postać pojawiała się zarówno w serialu,  jak i jego spin-offach, książkach i w słuchowiskach. Bez niej nie wyobrażamy sobie przygód Doktora. Dla fanów tej towarzyszki mamy miłą niespodziankę.

W związku z przypadającymi na 1 lutego urodzinami Elisabeth Sladen, ukazała się publikacja, której cel może zmienić życie każdego z nas. Co ważniejsze, wszyscy jesteśmy w stanie pomóc Sarah w tym, co od zawsze wychodziło jej zawsze najlepiej. W ratowaniu zdrowia i życia ludzi.

Defending Earth: The Adventures of Sarah Jane Smith jest nieoficjalną charytatywną antologią zawierającą opowieści o Sarah Jane Smith. Przejdziemy w niej od jej dzieciństwa, przez podróże z Trzecim i  Czwartym Doktorem oraz Wilderness Years, aż po Przygody Sarah Jane. Wszystkie te etapy znajdziemy w niniejszej kolekcji.

Cały przychód z antologii trafi na konto Cancer Research Institute. Będzie to wyrazem hołdu złożonego Elisabeth Sladen, która zmarła w kwietniu 2011 roku na raka. Od 1953 roku instytut wspiera badania kliniczne oraz immunoterapię. Przez cały czas swojej pracy instytucja ta finansuje przełomowe rozwiązania związane z leczeniem wszystkich rodzajów nowotworów. Obecnie praktycznie każda większa instytucja badawcza na świecie, zajmująca się immunologią i immunoterapią, zatrudnia utalentowanych naukowców, którzy byli lub są finansowani przez CRI.

Cała antologia zawiera historie autorstwa takich artystów jak chociażby:

  • Joshua Wanisko
  • Kara Dennison
  • Sophie Iles
  • James Bojaciuk
  • Niki Haringsma
  • Jon Black

Fizyczną kopię tego niezwykłego wydania można nabyć tutaj. W ofercie dostępna jest również wersja elektroniczna.

Defending Earth to dzieło, które składa się tylko z 150 tysięcy słów. Czy to dużo, czy mało, oceńcie sami. Najważniejszy w tym wszystkim jest szczytny cel, do którego każdy z nas może dołożyć swoją skromną cegiełkę. Każdy z nas może wspomóc naukę w jej walce z nowotworami.

Źródło Doctor Who CompanionSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *