BBC inspiruje się Doctor Who

Debiut Jodie Whittaker w roli Trzynastej Doktor został bardzo pozytywnie odebrany. Zachęcone tym faktem BBC zapowiedziało, że na ekranach telewizorów pojawi się więcej historii o kobietach i z kobiecymi bohaterkami.

Charlotte Moore, dyrektor merytoryczna BBC, przemawiając na Memoriale Steve’a Hewletta, obiecała zwiększenie liczby treści tworzonych przez kobiety (warto zaznaczyć, że liczba ta podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat).

45% treści, jakich się podjęliśmy w BBC przez poprzednie dwa lata, zostało stworzone przez kobiety… To nie jest jeszcze 50:50, ale to i tak ponad dwa razy więcej, niż było kiedyś. Jesteśmy dopiero na początku bardzo długiej podróży do przyznania się do wielkiej porażki w słuchaniu żeńskich głosów.

Moore odniosła się do opinii na temat występów Jodie Whittaker jako Doktor (w szczególności jednego filmiku, na którym widać małą dziewczynkę cieszącą się z tego, że nowa inkarnacja jest kobietą), uznając je za potwierdzenie, że potrzeba więcej seriali i filmów z kobiecymi bohaterkami.

Dodała również:

Rzucam wyzwanie każdemu, kto widział ten filmik z małą dziewczynką czekającą na ujawnienie nowej inkarnacji – każdemu, kto widział wyraz jej twarzy, gdy krzyczała: „Nowa Doktor jest dziewczyną!” – aby spróbował pomyśleć, że to, co zrobiliśmy, nie jest dobre i inspirujące.

Żródło: The Doctor Who Companion

Nagranie, na które powołała się dyrektorka BBC, to zapewne ten filmik, który podbijał Twittera w dniu ogłoszenia Trzynastej Doktor:Obecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *