Zobaczcie fragment ostatniej próby scenariuszowej Capaldiego

W czerwcu 2017 roku odbyła się ostatnia próba scenariuszowa (read-through) Petera Capaldiego. Na sali zebrane były najważniejsze osoby z produkcji i oczywiście aktorzy. Zawitał również Chris Chibnall, którego będziecie mogli dostrzec na materiale poniżej.

Już wcześniej pisaliśmy o tej próbie – tutaj – ale dopiero teraz pojawił się jej fragment, pochodzący prawdopodobnie z wydania DVD.

Narrator: Obsada i ekipa serialu przybywają ze scenariuszami w rękach, by rozpocząć ostatni etap prac.

Steven Moffat: To ostatnia próba scenariuszowa dla Petera Capaldiego. Dla wielu z nas to też ostatnia rzecz do zrobienia, koniec epoki. Wracamy ostatni raz zanim wszyscy się rozejdziemy.

Głos: David gra…

David Bradley: Doktora! (brawa) To ostatnia rzecz Stevena, ale również ostatni występ Petera w roli Doktora, a do tego odcinek świąteczny, nie mogłoby być lepiej.

Mark Gatiss: To koniec tak wielu er i nie można… Po prostu to czuć, wisi w powietrzu.

Steven Moffat:  Nie sądzę, żeby to było wyjątkowo trudne właśnie ze względu na to, że to ostatni odcinek. Nie czuje się różnicy. To takie samo zadanie jak wszystkie poprzednie. Chciałem tylko powiedzieć, że mamy Boże Narodzenie. Musimy sprawić, żeby było zabawnie, żywo, ale też smutno. Jeśli my płaczemy, oni [widownia] nie.

Rachel Talalay: Jestem Rachel Talalay, reżyserka. Chciałam podziękować Stevenowi i Peterowi za zaszczyt bycia zaproszoną do zrobienia tego niezwykłego odcinka. Nie mogę uwierzyć, jakie mam szczęście, móc czytać ten scenariusz z wami, w takich okolicznościach. Jak to się stało? Jakim cudem mi się tak poszczęściło?

Peter Capaldi: Wiem, że odejdę z moim największym scenariuszem! (śmiech)

Będziecie tęsknić za Dwunastym Doktorem i całą ekipą?

Źródło: YoutubeUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Zobaczcie fragment ostatniej próby scenariuszowej Capaldiego

  1. Ja tęsknię za Peterem już od grudnia! :( Za ekipą także, zwłaszcza za Rachel Talalay i za Murray’em Goldem. Z drugiej jednak strony cieszę się na Jodie w roli Trzynastej, no i jestem strasznie podekscytowana co też takiego Chibnall szykuje dla nas w 11 serii ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *