Znamy nazwisko reżysera dwóch pierwszych odcinków Dwunastego Doktora

Wiemy już, że dwa pierwsze odcinki ósmej serii wyreżyseruje Ben Wheatley, twórca znany z mrocznego, makabrycznego i niepokojącego stylu.

Reżyser udzielił następującego komentarza:

Jestem bardzo podekscytowany. To wielki zaszczyt, usłyszeć propozycję nakręcenia dwóch pierwszych odcinków serii. Jestem fanem „Doctora Who” od dziecka (moim Doktorem jest Tom Baker, jeśli chcecie wiedzieć). Nowe serie oglądam z synem, odkryłem ten serial na nowo. Praca, jaką wykonano, jest niesamowita. Nie mogę się doczekać współpracy z Peterem Capaldim i jestem bardzo ciekawy, co Steven Moffat planuje dla nowego Doktora.

Ben Wheatley to jedno z największych filmowych nazwisk Wielkiej Brytanii. Nie jest twórcą dobrze znanym w Polsce, warto więc przybliżyć jego dotychczasowe dokonania. Zadebiutował w 2009 roku kryminalną komedią Down Terrace, a popularność zdobył horrorem Lista płatnych zleceń (Kill List, 2011) oraz czarną komedią Turyści (Sightseers, 2012), która zdobyła nagrodę BIFA (British Independent Film Award). Jego najnowszym filmem jest historyczny thriller A Field in England opowiadający o angielskiej wojnie domowej (1642-1651).

Taki dorobek czyni go najbardziej znanym z reżyserów filmowych, którzy brali udział w tworzeniu „Doctora Who”. Wiadomość o jego udziale z pewnością ucieszy zarówno fanów jego dotychczasowych dzieł, jak i miłośników serialu. Będzie jednak musiał w tym przypadku ograniczyć swoje mroczne skłonności – zważywszy na porę emisji serialu i jego najmłodszych widzów.

Odcinki kręcone będą w grudniu i na początku stycznia, na emisję poczekać będziemy musieli do jesieni.

Czy to znaczy, że możemy spodziewać się mrocznego Doktora? Steven Moffat zapowiadał wiele zmian, w tym nowy ton, czy mógł mieć na myśli właśnie taki kierunek? Co o tym sądzicie?

Źródło: ScreenDailyExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Znamy nazwisko reżysera dwóch pierwszych odcinków Dwunastego Doktora

    1. Od dawna wiadomo, że nowa seria będzie dopiero jesienią. Zobaczymy ze trzy minuty Dwunastego i dostaniemy dziewięciomiesięczną przerwę. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *