Zmiany na stanowiskach w Doctor Who Magazine

Serial to nie jedyne medium, jakie czekają zmiany. Doctor Who Magazine również przejdzie solidną regeneracje. Redaktor DWM żegna się właśnie ze swoim stanowiskiem.

Tom Spilsbury odchodzi ze swojego stanowiska po dziesięciu latach pracy. Spilsbury został redaktorem DWM w sierpniu 2007 roku (od 387 numeru). Ze swoją pracą pożegnał się w najnowszym, 515 numerze magazynu. Tom pracował jako redaktor najdłużej, odkąd powstał DWM (wcześniej pod nazwą Doctor Who Weekly). 

Odkąd Tom objął swoje stanowisko, magazyn sprzedał się w rekordowej liczbie 35 000 egzemplarzy. W maju 2012 roku przyjął on nagrodę Eagle, a w maju 2016 roku otrzymał certyfikat z Księgi Rekordów Guinessa za najdłużej istniejący magazyn oparty na serialu.

Tom Spilsbury wypowiedział się na temat swojego odejścia:

Po dziesięciu latach pracy redaktora przyszła pora na zmiany, zarówno dla mnie, jak i Doctor Who Magazine. Jak to powiedział świeżo po regeneracji Drugi Doktor w historii The Power of the Daleks z 1966 roku: Życie zależy od zmian i wznowień. I przyjąłem zasadę, żeby zawsze trzymać się swojego Doktora. Zrezygnowanie z pracy, którą bardzo kocham, było ciężką decyzją. DWM zawsze było częścią mojego życia, moje najwcześniejsze wspomnienie z życia na tej planecie to właśnie tata, który kupił mi numer pierwszy w 1979, gdy miałem trzy latka. W 2003 roku dostałem pracę jako asystent redaktora w DWM, a cztery lata później awansowałem na sam szczyt. To było po prostu cudowne, mieć zaszczyt prowadzić magazyn przez te dziesięć lat historii Doctor Who. Jednakże, po dowodzeniu przy 129 numerach, w tym rocznicowych: 400. i 500., nadeszła pora, aby ktoś inny przejął pałeczkę. Marcus Hearn jest cudownym redaktorem, a DWM to najwspanialszy magazyn w galaktyce. Nie mogę się doczekać, by czytać go co miesiąc, nie wiedząc, co znajduje się w środku! Mam także nadzieję, że nadal będę żył, by w 2054 roku doczekać się 1000 numeru, nawet jeśli będzie on wtedy wyświetlany wprost do naszych głów…

Jego zastępcą został Marcus Hearn, który współpracował już przy magazynie w latach 90., a także był redaktorem specjalnych edycji DWM i spin-offu magazynu, czyli Doctor Who Essential:

Ten magazyn jest wyjątkowy, to zaszczyt, że został mi powierzony. Wszyscy jesteśmy wdzięczni Tomowi za jego niedoścignione zaangażowanie. Chciałbym budować na jego osiągnięciach, nie mogę się doczekać pracy z współpracownikami w Panini. Nowy rozdział ma rozpocząć się niedługo w serialu, a tu w DWM to także będzie nowy rozdział.

Na temat zmian wypowiedział się także dyrektor zarządzania Panini UK, Mike Riddel:

Przez tych czternaście lat wkład Toma w magazyn był przeogromny. Będzie brakować nam jego pasji i wiedzy na temat marki, w których nie ma sobie równych. Marcus przyniesie do magazynu świeże podejście, posiada on także bogate doświadczenie w publikowaniu czasopism.

Dziękujemy Tomowi za jego pracę i dostarczanie nam magazynu najlepszej jakości. Życzymy sukcesów w przyszłości!

Mieliście okazję czytać Doctor Who Magazine?

Źródło: DoctorWhoNews

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Zmiany na stanowiskach w Doctor Who Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *