AKTUALIZACJA 2: Zaginione odcinki odnalezione?

The Mirror donosi, że odnaleziono „co najmniej sto” zaginionych epizodów z ery Pierwszego oraz Drugiego Doktora.

AKTUALIZACJA

Mam nadzieję, że to coś więcej niż tani chwyt marketingowy mający na celu nabicie odsłon. Brytyjski dziennik bulwarowy donosi, że odnaleziono „co najmniej sto” zaginionych odcinków „Doctora Who”. Oryginalnie wytartych z taśm i uważanych za zaginione na zawsze.

Oto, co mówi artykuł:

Grupa fanów „Doctora Who” namierzyła nagrania co najmniej setki przygód Doktora, które od dawna były uważane za zaginione. Zostały odnalezione na końcu świata – w Etiopii.

Obawiano się, że wiele programów BBC z lat 60., w tym odcinki z Pierwszym i Drugim Doktorem, zostały na zawsze utracone za sprawą praktyki stacji, która polegała na wymazywaniu nagrań i powtórnym wykorzystywaniu taśm. Ale po długich miesiącach detektywistycznej pracy taśmy zostały odkopane w Etiopskiej Agencji Radia i Telewizji.

Jeśli taśmy zostaną zwrócone na czas, BBC ma nadzieję ogłosić tę wiadomość podczas obchodów pięćdziesiątej rocznicy „Doctora Who” w przyszłym miesiącu.

Odnalezione epizody z lat 60. zawierają m.in. sceny z „The Crusade”, „The Enemy of the World” oraz serii „The Ice Warriors”.

Po pojedynczym wyświetleniu w 1964 i 1969, kopie zostały sprzedane Etiopskiej Agencji, a BBC zgubiło lub wymazało oryginały.

Stuart Kelly, ekspert ds. „Doctora Who”, ogłosił tę nowinę podczas szkockiego Wigtown Book Festival w zeszłym tygodniu.

Kiedy „Sunday People” [jedna z najstarszych niedzielnych brytyjskich gazet – przyp. Mytherios] skontaktowało się z nim, zdradził: „Przyjaciel powiedział mi, że odnaleziono odcinki w Etiopii. BBC negocjuje warunki ich odzyskania. Nie mogę powiedzieć wiele więcej”.

Powyższe doniesienia należy traktować z dużą dozą ostrożności. Szczególnie że nie mamy określonego jednoznacznie źródła. Jednak musicie przyznać, że perspektywa jest kusząca…

źródło: doctorwhotv.co.uk

AKTUALIZACJA 07.10.2013
Jak podaje  The Mirror, we wtorek ma być zwołana konferencja prasowa w jednym z londyńskich hoteli, powiązana z pokazem. Co ciekawe, zaproszenia wysłane przez BBC Worldwide zostały wykonane w stylizacji nawiązującej do odbiorników telewizyjnych z lat 60-tych, wraz z tarczą służącą do strojenia kanałów, co może wskazywać na rodzaj ogłaszanej wiadomości.

Dziennikarze będą poinformowani, które odcinki zostały odnalezione, a po ogłoszeniu niektóre zostaną wyświetlone na ekranie.

Jak potwierdza źródło gazety w BBC:

W ten wtorek będą ogłoszone wielkie wiadomości, związane z odnalezionymi odcinkami Doktora Who.

Jednak rzecznik BBC pomniejszył raport, mówiący o ponad 100 odnalezionych odcinkach serialu. Zapytany jednak, czy mają być jakieś odcinki ogłoszone w tym tygodniu, potwierdził, że

Jest z tym związek.

Zapytany o szczegóły, powiedział, że przed wtorkowym obwieszczeniem nie może nic więcej powiedzieć.

Wcześniej pytany w tej sprawie Philip Fleming, szef Komunikacji, Marki, Treści i Cyfryzacji w  BBC Worldwide, mówił:

Zawsze były plotki i spekulacje, że odnaleziono zaginione odcinki Doktora Who, nie możemy jednak potwierdzić żadnych nowych znalezisk.

The Mirror zaznacza, że BBC jest notorycznie tajemnicze w sprawach związanych z serialem Doctor Who, przytaczając brak potwierdzenia ze strony nadawcy w 2012 roku rychłego odejścia Matta Smitha z serialu, by potem parę miesięcy później je ogłosić.

Gazeta także podaje, że wśród odnalezionych odcinków mają się znaleźć lubiane przez fanów The Crusade (Krucjata)The Enemy or the World (Wróg Świata) oraz serie z The Ice Warriors.

AKTUALIZACJA 08.10.2013
Jak podaje The Guardian, konferencja prasowa zostaje odłożona do czwartku, kiedy to ma być ogłoszone stanowisko w sprawie odnalezionych odcinków. BBC odmawia podania dalszych szczegółów, jest jednak spodziewane, że część odcinków będzie udostępniona fanom do zakupu.

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “AKTUALIZACJA 2: Zaginione odcinki odnalezione?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *