Wywiady z członkami ekipy 11 serii

W sieci pojawiły się krótkie wywiady z członkami ekipy pracującej nad 11 serią. Ciekawe pytania zostały zadane Jodie Whittaker, czyli naszej nowej Doktor, Bradleyowi Walshowi, który zagra Grahama oraz głównemu scenarzyście, Chrisowi Chibnallowi. Co mają nam do powiedzenia? Jaki będzie nowy Doctor Who?

Jodie Whittaker (Doktor)

Dlaczego widzowie mieliby oglądać tę serię?

Jeśli nie oglądałeś tego serialu nigdy wcześniej, to idealny moment, by zacząć. Nie trzeba mieć encyklopedycznej wiedzy o świecie Doctor Who, żeby móc to oglądać.

Serial ma bogatą, 55-letnią historię. Wspaniałą rzeczą jest to, że za każdym razem, gdy pojawiają się nowi członkowie obsady, nowi towarzysze, nowy Doktor, serial regeneruje się dosłownie, razem z bohaterem. Zyskuje nową energię.

Chcieliśmy, aby ta seria była przystępna tak bardzo, jak to możliwe, dla ludzi takich jak ja; wszyscy jesteśmy nowymi whovianami.

Czego fani mogą się spodziewać?

Jeśli już jesteś fanem serialu, ma on wszystko, czego mógłbyś oczekiwać. Nowych przeciwników i fantastyczne nowe światy. Ma też te, które już znasz, ale pokazane z innych punktów widzenia. Nowa seria podchodzi z należytym szacunkiem do wszystkiego, co było wcześniej, ale z iskrą nowej energii, którą niosą nowi członkowie obsady. Doctor Who jest dla wszystkich.

Jodie Whittaker

Na jaką podróż bohaterowie wybierają się w tej serii?

Ta seria to dziesięć samodzielnych odcinków, więc każdy odcinek zawiera własną historię. Fabuła dotyczy głównie postaci. Ale jeśli zaczniesz od odcinka piątego, otrzymasz osobną historię. To tak, jakbyś oglądał film, który jest dostępny dla wszystkich.

Jakie motywy będą ważne w tej serii?

Przyjaźń, lojalność i przetrwanie. Wszystkie te rzeczy, które są bardzo ludzkie, zestawione z rzeczami, które są dalekie od tego, co ludzkie i znane. To świat, który wiele w sobie zawiera.

Kiedy oglądam telewizję albo film, chcę czuć się pochłonięta i podekscytowana, szczególnie w tym gatunku. Doctor Who to gatunek sam w sobie. Wydaje mi się, że chcecie się czuć jak podczas jazdy rollercoasterem!

Bradley Walsh (Graham O’Brien)

Bradley Walsh

Podobało ci się bycie częścią tegorocznej obsady?

Uwielbiam być częścią zespołu. Jodie jest na jego czele, jest zabawna i nie do zatrzymania. Spaja nas wszystkich razem i to jest fantastyczne.

Praca z Jodie, Mandip i Tosinem, z różnymi reżyserami, którzy się pojawiają i fantastyczną ekipą – to najbardziej podobało mi się podczas bycia w Doctor Who.

Jak myślisz, jak widzowie zareagują na Trzynastą Doktor?

Myślę, że wszyscy będą pod wrażeniem i powiem ci dlaczego. Nie tylko dlatego, że jest wspaniałą aktorką, ale ta energia, którą przynosi – ona wciąż jest młoda, więc ta energia jest niesamowita. Trudno za nią nadążyć. To ciężka praca.

Opisz serial jednym zdaniem.

Ten nowy świt dla Doctor Who będzie trzęsieniem ziemi, będzie ekscytujący, fantastyczny, piękny i ponadczasowy.

Mówię wam, to będzie genialne. Jodie jest fantastyczna, pracuje bardzo ciężko, jest pełna entuzjazmu. Jest naszą frontmanką i będzie nią podczas swoich innych występów. Nowa seria Doctor Who  w jednym zdaniu to: Jest to przyszłościowe, innowacyjne, śmiałe i odważne.

Chris Chibnall (showrunner)

Czy widzowie muszą obejrzeć wcześniej jakikolwiek odcinek, aby czerpać przyjemność z oglądania tej serii?

W żadnym wypadku. Ta seria to idealny punkt startowy.

Z nowym Doktorem zawsze masz nowy początek, nową okazję, by dołączyć do tego świata jako widz, zarówno dla tych, którzy jakoś z serialem się do tej pory mijali albo nie widzieli go przez kilka lat, 10 czy nawet 20. To idealny czas, by przypomnieć ludziom, jak wspaniały jest Doctor Who. Ale to też idealny czas, aby nowe pokolenie dzieci i rodzin nabyło zwyczaj zbierania się razem, aby zobaczyć ten zabawny, trochę straszny, niesamowity serial.

To nie reboot. To po prostu wspaniała właściwość, którą ma ten serial, że co kilka lat mamy świeży start. Nie ma żadnej różnicy między tym, co robimy, a tym, kiedy Tom Baker zmienił się w Petera Davisona czy kiedy serial z czerni i bieli z Patrickiem Throughtonem nabrał kolorów wraz z przybyciem Jona Pertwee. Historia tego serialu opiera się na odnowie, jednocześnie będąc wiernym temu, czym jest.

To niesamowite, że Doctor Who to co jakiś czas ten nowy początek, który przynosi całkiem nowy zastrzyk energii. Miejmy nadzieję, że zachęci kolejne pokolenie widzów do wypróbowania tego serialu, a także przypomni publiczności, dlaczego go kochają.

Obsadzenie nowego aktora daje także nowe możliwości, by zastanowić się nad tym, gdzie jest serial, zastanowić się, gdzie jest świat, zastanowić się, gdzie chciałbyś poprowadzić historie. Mam nadzieję, że historie, które pokażemy, współbrzmią ze światem, w którym obecnie żyjemy.

Czego widzowie mogą się spodziewać?

Mogą spodziewać się emocji, akcji i przygody oraz potworów. Odległych planet i zapierających dech widoków. Mogą spodziewać się humoru, ciepła i wspaniałych postaci.

Czterech wspaniałych przyjaciół, których spotykasz podczas ich podróży przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Są też fantastyczne postacie historyczne, bitwy na obcych planetach oraz zagrożenia bliżej nas.

To naprawdę cała gama różnych opowieści. Dziesięć pojedynczych historii, które ukazują Trzynastą Doktor i jej przyjaciół, ale także serial jako całość. Mam nadzieję, że mogą oczekiwać wszystkiego, co kiedykolwiek kochali w serialu.

Bardziej niż na cokolwiek liczę na to, że będzie nieść ona radość.  Myślę, że ta seria ma coś dla absolutnie wszystkich. Jeśli widziałeś już Doctor Who, mam nadzieję, że damy ci wszystko, co kochasz. Jeśli nigdy wcześniej tego nie widziałeś, to jest to miejsce, od którego możesz zacząć i myślę, że nabierzesz ochoty na więcej szalonej jazdy.

Źródło: DoctorWhoTV

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *