Wyniki świątecznego konkursu z Szyszką

Z lekkim opóźnieniem publikujemy wyniki konkursu plastycznego! Waszym zadaniem było wykonanie świątecznej kartki z motywem whoviańskim, a nagrody funduje Szyszka z Makiem (Kluski), którą na pewno wielu z was kojarzy z konwentów – jej stoisko przyciąga whovian charakterystycznymi wizerunkami Doktorów na kubkach, naklejkach i mydłach.

Otrzymaliśmy niewiele prac, bo sześć, ale i tak trudno nam było wybrać dwójkę zwycięzców. Udało się jednak i oto oni:

Pierwsze miejsce

Pierwszą nagrodę otrzymuje Julia Laskarys, której kreatywność pozostawiła wszystkich innych daleko w tyle. Oto nadesłana przez nią praca:

I jej opis:

Proponuję kartkę świąteczną o zerowej praktyczności (chyba że bardzo, bardzo chce się podarować komuś grzybicę na Święta…), a mianowicie malunek różnymi gatunkami grzybów Candida sp. na chromogennym podłożu mikrobiologicznym. Podłoże jest podłożem selektywnym różnicującym, przeznaczonym do izolowania grzybów. Dzięki substancjom barwnikowym zawartym w podłożu, różne gatunki grzybów rosną zabarwione na inne kolory.

“Dzieło” stworzyłam, kiedy to na zajęciach z diagnostyki zakażeń otrzymaliśmy takie płytki “do zabawy” i w celu stworzenia “świątecznego obrazka”. Nasmarowałam św. Mikołaja przy TARDIS, tworząc właściwie fanart do odcinka Last Christmas, który nie spotkał się z uznaniem, bo musiałam tłumaczyć kolegom, że co “coś przy Mikołaju” to nie moja kamienica.

Doktor byłby pod wrażeniem! Do Julii poleci przesyłka z doktorowym kubkiem i zestawem naklejek.

Drugie miejsce

Doceniliśmy również nieco bardziej tradycyjną w formie, ale interesującą i starannie wykonaną kartkę autorstwa Gabrieli Florek:

Gabriela otrzyma mydełko z wybranym Doktorem i zestaw naklejek.

Zaś pozostali uczestnicy, dzięki dobremu serduszku Szyszki, także dostaną drobne upominki. Do wszystkich poszły już maile, czekamy tylko na wasze adresy!

I zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach. Może macie pomysł, jaka forma zabawy sprawiłaby wam największą frajdę? Dajcie znać!Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *