Wyjątkowy duet w nadchodzącym komiksie o Trzynastej

Ostatnio sporo piszemy o doktorowych komiksach – a jest o czym pisać! Powrócił(a) Korsarz, Jody Houser opowiedziała o pracy nad komiksami Doctor Who, a ostatni numer komiksu o Trzynastej w tym roku będzie „odcinkiem świątecznym”. Niedawno nawet rysownicy komiksów dla Doctor Who Magazine odwiedzili Polskę! Tymczasem na nowojorskim Comic Conie dowiedzieliśmy się czegoś jeszcze: w przyszłym roku Trzynasta stworzy duet z… Dziesiątym!

W panelu wzięły udział twórczynie komiksów Doctor Who dla Titan Comics: pisarka Jody Houser, ilustratorka Roberta Ingarata i kolorystka Enrica Angiolini oraz jeden z redaktorów kreatywnych, David Leach.

Okładka styczniowego numeru, zapowiadająca komiksowy duet Trzynastej i Dziesiątego.

Rozmawiano przede wszystkim o procesie twórczym i wydawniczym, w tym o współpracy z BBC. Znaczenie ma na przykład kolor ubrań i odcień TARDIS – tutaj kontrola jakości jest bezlitosna. Twórczynie otrzymują też czasem bardzo dziwne uwagi, jeśli zmierzają w niepożądanym przez BBC kierunku, na przykład: konkretnej postaci nie wolno założyć pewnej rzeczy. I trudno im się potem nie zastanawiać, co może wydarzyć się w serialu, że taki szczegół ma w ogóle znaczenie…

O nadchodzącym crossoverowym numerze dowiedzieliśmy się, że ta niesamowita historia ma rozpocząć drugi rok komiksów z Trzynastą Doktor – to znaczy, że będziemy mogli ją przeczytać już w styczniu. Krótkie oczekiwanie to jednak nie koniec dobrych wieści: doktorowy duet wspomoże Martha Jones, a dawni przyjaciele zmierzą się… z Płaczącymi Aniołami.

Druga z okładek promujących styczniowy duet Trzynastej i Dziesiątego w walce z Płaczącymi Aniołami.

Z kolei Leach zdradził, że „odcinki świąteczne” komiksów staną się nową tradycją w Titan Comics i na specjalne grudniowe numery przygód Doktor(a) można będzie liczyć już co roku. O pierwszym takim komiksie pisaliśmy tutaj.

Na koniec padło jeszcze tradycyjne pytanie o ulubioną inkarnację Doktor(a). Wśród twórczyń doktorowych komiksów od Titan Comics padały różne odpowiedzi: Ósmy, Dwunasty… Jody Houser dodała jeszcze:

Cóż, jeśli wymieniamy tych najbardziej ulubionych… to moim jest Dziesiąty Doktor.

Teraz już wiemy, skąd się wziął ten crossover!


AKTUALIZACJA: Niedawno pojawił się teaser promujący komiks oraz informacja o przedsprzedaży: wersję cyfrową można już zamawiać za niecałe 4 dolary, a papierową – za 8 dolarów lub niecałe 3 funty tutaj.

Źródło: The Beat, Doctor Who TVFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *