Wiecie, że ta postać to wnuk towarzysza z klasycznych serii?

Harry, współlokator Bill, wspomniał w odcinku Knock Knock o swoim dziadku podróżującym po Chinach.

Scenarzysta odcinka, Mike Bartlett, zdradził, że tym dziadkiem jest Harry Sullivan – chirurg z UNIT-u. Sullivan podróżował z Czwartym Doktorem oraz Sarah Jane. Wcielał się w niego Ian Marter. Bartlett zdradził:

To była wzmianka, z której bardzo się cieszyłem. Uwielbiam Harry’ego Sullivana, a współlokator Bill, Harry, ma, jak sądzę, podobne nastawienie i determinacje.

Niestety scena została wycięta z odcinka.

Scenarzysta wyjaśnia:

Zdecydowano, że w 2017 roku ludzie nie będą pamiętać jednego z towarzyszy, który pojawił się ponad 40 lat temu, więc nawiązanie zostało to wycięte.

Bartlett dopowiedział:

Ludzie mają niesamowite relacje ze swoimi dziadkami, więc fajnie było to poruszyć. To nie jest coś, co możemy często zobaczyć w nowych seriach. Towarzysze byli albo czyimiś przyjaciółmi, albo obiektem westchnień. Ale są bardziej jak rodzina, szczególnie w moim odcinku.

Źródło: Doctor Who MagazineUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

9 thoughts on “Wiecie, że ta postać to wnuk towarzysza z klasycznych serii?

 1. Trochę słabo, że tak odcinają się od ClassicWho. Fajnie by było zobaczyć od czasu do czasu jakieś nawiązanie do początków serialu.

  1. Powinni starać się łączyć stare i nowe serie. Takie nawiązania są jednym z czynników motywujących do poznawania klasyków.

   1. No dokładnie. Przecież pełno, cała masa fanów ogląda odcinki po kilka razy aby wszystko dostrzec.

 2. “Zdecydowano, że w 2017 roku ludzie nie będą pamiętać jednego z towarzyszy, który pojawił się ponad 40 lat temu, więc nawiązanie zostało to wycięte.”
  …serio?
  ja wiem, że Sullivan nie jest może najpopularniejszym towarzyszem, ale myśleliście, że co? wszyscy ludzie, którzy oglądali klasyki, już umarli ze starości? a nikt z nowych fanów po nie nie sięgnął? bez przesady… zwłaszcza, że era 12. sypie aluzjami do klasyków cały czas, a tu nagle taki komentarz, poważnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *