Recenzja gadżetu: Portfel TARDIS

Witamy w kolejnej odsłonie whomanistycznych recenzji. Dzisiaj przedmiot, którego używa każdy z was – portfel. Za to jaki!

Oto opis ze strony polskiego dystrybutora:

Szukasz stylowego portfela, który równocześnie będzie wyrażał Ciebie i Twoje zainteresowania? Bez problemu rozpoznajesz charakterystyczny niebieski kolor i napis Police Box Public Call? Gdyby nieznajomy gość, trochę nieprzystający do naszych czasów, pojawiłby się znikąd i zaproponowałby Ci przelot do bardzo odległego i egzotycznego miejsca, co zrobisz? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, portfel TARDIS jest zdecydowanie dla Ciebie bo wiesz, że ten nieznajomy jest najsłynniejszym Doktorem na świecie i zupełnie nie należy się go bać. Portfel zrobiony jest z miłego w dotyku tworzywa i ma podobne właściwości do TARDIS, wewnątrz wydaje się mieć dużo więcej miejsca. W środku znajdują się liczne przegrody na najbardziej użyteczne rzeczy, karty kredytowe, karty lojalnościowe, banknoty, monety, rachunki i inne, jedna z przegród zamykana jest na zamek. Pewnie teraz zastanawiasz się, czy podobnie do TARDIS, Twój portfel wyparuje pewnego dnia i poleci przemierzać galaktyki. Zdecydowanie NIE, to tylko portfel, na pewno znajdziesz go tam, gdzie go wcześniej położysz :)

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

tardis-wallet-2015-06-19-1Portfel już na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Wykonany jest z matowego skaju w głębokim, granatowym kolorze, bardzo przyjemnego w dotyku. Nadruk na zewnętrznej części wygląda solidnie. W środku znajdziemy kolejny – z logo Doctora Who. Szwy są równe i bardzo dokładne, nie widać, gdzie kończy się nitka. Nawet na rogach portfela – gdzie materiał jest przecież pofałdowany – nie można mieć do jego wykonania żadnych zastrzeżeń. Ponadto obok przeźroczystej kieszonki została wszyta metka z logo. Każdy szczegół jest bardzo przemyślany i dopracowany, a portfel od pierwszej chwili cieszy oko.

Funkcjonalność

W środku portfela jest mnóstwo kieszonek – trzy standardowe, wielkości karty kredytowej, czwarta z przeźroczystym okienkiem, kolejna, niewielka, na zamek (przeznaczona prawdopodobnie na monety), następne dwie – większe, pod poprzednimi, oraz ostatnia, największa, przeznaczona na banknoty. Mamy więc całkiem sporo miejsca, które można zapełnić. Do każdej z mniejszych kieszonek zmieści się przynajmniej kilka kart, wizytówek czy innych kartoników. Problem mogą natomiast stanowić monety, jedyna kieszonka zapinana na zamek jest dosyć niewielka (osobiście drobne noszę zawsze w kieszeniach, więc nie jest to dla mnie wielki problem, ale nie każdemu tak mała przegródka na nie może pasować; kilkanaście monet spokojnie się zmieści), zapobiega to jednak nadmiernemu wypchaniu portfela, a co za tym idzie – jego zniszczeniu czy nieestetycznemu wyglądowi. Należy też wspomnieć o tym, że portfel… nie ma zapięcia. Z jednej strony jest to oszczędność miejsca i formy – z drugiej, jeśli nosicie przy sobie dużą ilość banknotów czy paragonów, może się on rozchylać (zauważyłam to kiedy coś jest włożone na zgięciu portfela, w innym przypadku praktycznie nie ma tego problemu). Jest to pewna oszczędność czasu, poza tym nosząc portfel w kieszeni czy torbie raczej nie martwimy się, że się otworzy. Sami oceńcie, czy to plus, czy minus. Może pomoże to w utrzymaniu porządku? ;)

tardis-wallet-2015-06-19-2Podsumowanie

Według mnie ten portfel jest świetnym gadżetem. Bardzo dobrze wykonany, mimo pewnej oszczędności w formie zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Bardzo estetyczny i pojemny, powinien świetnie sprawdzić się w codziennym użyciu. Dodatkową zaletą jest dostępność u polskiego dystrybutora. Jeśli nie przeszkadza wam brak zapięcia – zdecydowanie warto!

 

Ocena:mugli

  • Wygląd/oprawa graficzna opakowania: 10
  • Jakość wykonania gadżetu: 10
  • Wygląd gadżetu: 10
  • Funkcjonalność gadżetu: 7
  • Cena: 8
  • Dostępność: 10

Średnia: 9,2


Poprzedni odcinek (#4) znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *