Whoopi Goldberg chciała zagrać Doktor

Whoopi Goldberg przyznała, że błagała BBC, aby zostać pierwszą Doktor. I to na długo zanim Jodie Whittaker dostała tę rolę.

W nowym odcinku David Tennant Does a Podcast aktorka powiedziała, że jej błagania o kobietę w roli Doktor, na dodatek z akcją w Nowym Jorku, zostały odrzucone, ale nadal uwielbia Doctor Who.

Chciałam być pierwszą kobietą Doktor. Amerykańską wersją Doktor, który kończy w Nowym Jorku. Bardzo się cieszyłam z tego pomysłu. Ale decydentom się nie spodobał. Stwierdziłam, że trudno, rozumiem.

To nie pierwszy raz, kiedy Whoopi Goldberg wyraziła zainteresowanie pojawieniem się w serialu. W 2017 roku powiedziała w The Sun, że marzy, by zagrać w Doctor Who i ma nadzieję, że szefostwo BBC zaproponuje jej epizodyczną rolę.

Zawsze, kiedy przyjeżdżam do Anglii, mam nadzieję, że powiedzą: hej, chcemy, abyś coś dla nas zagrała. Bardzo tego pragnę.

Choć spełnienie tego marzenia jeszcze przed nią, aktorka pojawiła się w innej franczyzie science fiction – zagrała Guinan w Star Trek: Następne pokolenie. Jak powiedziała Tennantowi, odkąd pamięta, jest fanką fantastyki, bo ten gatunek przewiduje przyszłość.

Zawsze czułam, że science fiction przewiduje przyszłość. Czy chodziło o zmiany klimatu, czy o domowe komputery, czy o podróże między wymiarami.

Obecna Doktor, Jodie Whittaker, pojawi się w odcinku David Tennant Does a Podcast już 12 lutego. Podcastu Tennanta można posłuchać np. na Spotify.

Chcielibyście zobaczyć Whoopi Goldberg w Doctor Who?

Źródło: The Guardian

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Whoopi Goldberg chciała zagrać Doktor

  1. byłaby to ciekawa zmiana. Twórcy chyba po prostu nie cchieli wprowadzić dodatkowej zmiany (kolor skory). jedna zmiana na regeneracje wystarczy.

    1. ja bym z tymi dwiema zmianami nie miała najmniejszego problemu, ale być może producenci byli bardziej zachowawczy. plus, może chcą brać do roli tylko Brytyjczyków? tak czy inaczej szkoda, bo uważam, że byłaby świetna <3 (i kocham ją w Star Treku, Guinan była moją ulubioną epizodyczną postacią w całym serialu, no, obok Q i Garaka)

      1. Jakby dali jakąś znaną i lubianą aktorkę (Czyli np. Whoopi Goldberg) to raczej mało kto miał by problem z taką zmianą.

  2. Whoopi jest genialną aktorką ale tak przypominam sobie jej role i nie jestem pewien czy pasowała by jako Doktor, mogłaby skończyć jako kopia 11.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *