Whomanistyczny Serialkon

Za tydzień w Krakowie odbywa się mały konwent – jednodniowy i kameralny, ale pod względem programu wyjątkowy i warty Waszej uwagi. Poniżej przewodnik po atrakcjach whomanistycznych i redakcyjnych. Bo i my tam będziemy, oczywiście!

serialkon-12-11-2014-1W niedzielę 23 listopada zapraszamy do krakowskiej Arteteki (ul. Józefa Szujskiego) na imprezę organizowaną przez zaprzyjaźnionego z nami Pulpozaura, grupę Krakowskich Smoków i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Gallifrey.pl również objęła konwent patronatem. Z naszym udziałem odbędą się dwa punkty programu.

O godzinie 12:00 w bloku prelekcyjnym Lierre opowie o Doktorze – no bo o kim…? – w prelekcji zatytułowanej Doktor… who? Za co kochamy wariata w niebieskiej budce. Niektórym z was może się ten tytuł wydawać znajomy – tak, mogliście to już usłyszeć na Pyrkonie. Ale nie całkiem to. Sporo się przecież od tego czasu zmieniło. :)

O godzinie 14:00 w bloku dyskusyjnym udział weźmie Le Bien qui fait Mal. Wraz z trójką panelistów dyskutować będzie o przyszłości Whoniversum (a reszta Redakcji będzie siedzieć w pierwszym rzędzie i bezczelnie się wtrącać).

Pozaredakcyjne atrakcje whomanistyczne:

13:00 – Doctor Who – serial science fiction? (Przemek Zańko i Artur Nowrot, Pulpozaur.pl)

16:00 – Towarzysz(ka), czyli każdy z nas? Companion jako punkt identyfikacji widza serialu Doctor Who (Karolina Kandulska (Onet Film), Jakub Janik (Wadowicka Gildia Fantastów))

17:00 – Seriale jako mythos nowoczesności – Stargate SG-1, Doctor Who (Michał Zabdyr-Jamróz, Pulpozaur.pl)

Zwracamy też Waszą uwagę na prelekcję Wiele hałasu o czymś, czyli Szekspir na YouTubie, którą poprowadzi Karolina Rybicka, zaprzyjaźniona z nami blogerka (która popełniła nawet kiedyś dla nas recenzję. O, . Na razie tylko jedną, niniejszym udzielam nagany!).

Cały program znajdziecie TUTAJ.

No to kto się wybiera? ;) Serdecznie zapraszamy! Redakcja będzie godnie reprezentowana, mam nadzieję, że nasi czytelnicy nie będą się nas bać i przyjdą się przywitać. ^^ Może dla najodważniejszych będziemy mieć przypinki…?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Whomanistyczny Serialkon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *