Whomanistyczny Pyrkon 2015

Już za dwa tygodnie w Poznaniu odbędzie się Pyrkon – największy polski festiwal fantastyki, któremu patronujemy!

Na stronie internetowej Pyrkonu pojawił się już program konwentu. Jest niezwykle bogaty, każdy więc znajdzie w nim wiele interesujących propozycji i w jakimś momencie zacznie wzdychać, że przydałaby się TARDIS albo chociaż zmieniacz czasu. Łączymy się w bólu i by choć trochę ułatwić wam życie, prezentujemy punkty związane z Doktorem Who.

Na początek: redakcyjna prelekcja w ramach naszego patronatu nad konwentem.

Bo Doktor była kobietą!

sobota 15:00, sala Serialowa (blok Serialowy)

Znane są przypadki regeneracji Władców Czasu w płeć przeciwną. Ale Doktor?! Kobietą?! Czy taki precedens mógłby zdarzyć się w brytyjskim serialu „Doctor Who”? Co by to zmieniło dla samego Doktora i jego kompanów? I czy uniwersum zniosłoby taką zmianę? Na te i jeszcze więcej pytań postaramy się odpowiedzieć w prelekcji przygotowanej pod okiem ekspertów z Gallifrey.pl. Jesteś ciekaw, które aktorki mogłyby z powodzeniem zagrać Doktora? Zastanawiasz się, czy możemy się spodziewać takiego zabiegu fabularnego w przyszłości? A może chciałbyś podyskutować o tym, jakie byłyby tego następstwa i konsekwencje dla serii? Obiecujemy, że będzie ciekawie!

Prowadzący: Magdalena „Dziama” Kozułko

Wcześniej jednak mamy nadzieję spotkać was wszystkich na spotkaniu integracyjnym.

Spotkanie integracyjne dla fanów Doctora Who

piątek 17:00, Pawilon Gastronomiczny (blok Integracyjny)

Jeżeli uda Ci się wyjątkowo wylądować w odpowiednim czasie, poznaj swoich współ-podróżników. Posiedź, pogadaj o odmianach gramatycznych słowa EXTERMINATE w okolicach Canis Major XY.

Prowadzący: Anatoly „Tolek” Ivanitskiy

Wspominacie z tęsknotą czasy Dziewiątego i Dziesiątego Doktora? Znacie odcinki na pamięć? Będziecie mogli się sprawdzić w konkursie.

Bananas are good! Doctor Who RTD era quiz

sobota 11:00, sala Anglojęzyczna (blok Anglojęzyczny)

Ten years ago, the Doctor grabbed Rose’s hand for the first time and said, “run!”. Do you love these times as well? Do you love ‘fantastic’ and ‘brilliant’? Rose, Martha and Donna? Come to our quiz about the 9th and 10th Doctor. It’ll be a funny, multimedia contest, with questions as cute as the waving fat and as scary as the Satan trapped in the pit.

Prowadzący: Ania „villi” Rymska, Katarzyna „Laire” Śmiglak-Marczyk

A na koniec punkt dość tajemniczy. W tym samym czasie miała się odbywać prelekcja naszego redakcyjnego kolegi hybryda na temat komiksów o Doktorze, jednak z przyczyn od niego niezależnych był zmuszony ją odwołać… To się koledzy zdziwią, jak fandom im się zwali na głowę…

Lepszy i konkurencyjny panel o Doktorze Who

niedziela 11:00, sala Serialowa (blok Serialowy)

Nie zmieściłeś się na panel o Doktorze Who? To tak jak my co roku!
To dlatego właśnie zapraszamy na „Konkurencyjny panel Doktora Who”. To właśnie wy będziecie narzucać tematy do dyskusji.

Prowadzący: Jakub „Pan Minerał” Wodarski, Mikołaj „KLAUS” Wlekliński, Maciej „Duplikat” Sionkowski (Grupa WARcon)

Kogo z Was będziemy mogli spotkać na Pyrkonie? :)

5 thoughts on “Whomanistyczny Pyrkon 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *