Whomanistyczne atrakcje na krakowskim konwencie Imladris

W drugi weekend października widzimy się w Krakowie, bo wtedy właśnie odbywa się Imladris – Krakowski Weekend z Fantastyką.

Imladris jest konwentem bliskim nam z wielu powodów, z których jednym jest fakt, że organizują go Krakowskie Smoki – klub fantastyki, który pomagał także przy Whomanikonie (…a poza tym większość redakcji jest z Krakowa i po prostu mamy blisko). Nie mogłoby więc zabraknąć na nim atrakcji związanych z Doktorem Who, nie moglibyśmy też nie skorzystać z okazji, by objąć imprezę patronatem.

imladris-logo

Jakie whomanistyczne atrakcje można znaleźć w jego programie?

Zaczniemy od prelekcji naszej redakcyjnej koleżanki, Lakhy:

Piątek, 18:00 | Z Doktorem wśród stworów

Agata „Lakhy” Kiełtyka

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało cię, jak wyglądał pierwszy Dalek lub czym straszono się przed erą wszędobylskiego CGI – na tej prelekcji znajdziesz odpowiedź.

Następnego dnia wieczorem Lierre i Loë przetestują waszą wiedzę i spostrzegawczość:

Sobota, 19:00 | Whoviański konkurs obrazkowy

Magdalena „Lierre” Stonawska, Loë Gingerstorm

Konkurs whoviańskiego ogarnięcia: nie zapytamy cię o nazwiska reżyserów klasycznych odcinków, nie każemy wymienić szczegółów różniących poszczególne typy TARDIS i wszystkich typów Daleków… po prostu pokażemy ci obrazek.

Zaś w niedzielę Ecthelion zabierze nas w przeszłość:

Niedziela, 13:00 | Zrobię ci z TARDIS jesień średniowiecza!

Stefan „Ecthelion” Bocheński

Dlaczego średniowiecze w „Doktorze Who” wygląda jak wyjęte z gry RPG? Jak pogodzić wysoko zaawansowaną technologię z magią i smokami? Rycerze-roboty, król Artur na statku kosmicznym, galaktyczne komando Odyna kontra wikingowie – na przykładach czterech klasycznych historii oraz dwóch odcinków z Dwunastym Doktorem pokażę wam, że również fan fantasy znajdzie coś dla siebie w naszym ulubionym brytyjskim serialu science fiction.

Od nas to tyle, ale to nie wszystkie atrakcje, które mogą przypaść do gustu fanowi Doktora Who. Przykładowo w sobotę o 13:00 Aeth i Seji opowiedzą o przełomowych serialach fantastycznych – mamy nadzieję, że nie zapomną o Doktorze… a dwie godziny później Seji zastanowi się nad tym, ile kosztuje bycie fanem. O 18:00 będziecie mogli posłuchać o odkrywaniu planet poza Układem Słonecznym, a o 20:00 odbędzie się prelekcja o nieśmiertelności od strony filozoficznej. Zaś w niedzielę o 11:00 An-Nah opowie o postpłciowości w science fiction – co z pewnością zainteresuje osoby, które lubią rozkminy na temat płci Doktora.

Cały program znajdziecie tutaj, a tutaj możecie poczytać, jak bawiliśmy się rok temu… i dwa lata temu. Jak ten czas leci!

Piętnasta edycja Imladrisu odbędzie się w dniach 7-9 października w Gimnazjum nr 2 przy ul. Studenckiej 13, a więc w samym sercu Krakowa. Koszt udziału w całej imprezie dla jednego uczestnika wynosi 40 zł, a dla osób, które wykupią akredytację za pośrednictwem internetu do 30 września 2016, koszt uczestnictwa w trzech dniach festiwalu wyniesie jedynie 30 zł.

Kto się wybiera?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Whomanistyczne atrakcje na krakowskim konwencie Imladris

  1. Można liczyć na jakieś nagrania, albo chociaż pisemną relację? Do Krakowa mam nie tak znowu daleko, ale informację o konwencie przeczytałam już poniewczasie :(

    1. Pisemna relacja oczywiście będzie; niestety nie mamy możliwości nagrywać wszystkich prelekcji, które robimy. Zapraszamy do Lublina na Falkon. :) No i na kwietniowy Whomanikon!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *