Whomanikon 2: raport z frontu (jeszcze 21 dni!)

Przygotowania do Whomanikonu trwają pełną parą i wiele się dzieje. Organizatorzy przygotowali więc dla was podsumowanie prac, żeby nic was nie ominęło. :)

Współrzędne czasoprzestrzenne

Whomanikon odbędzie się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. To piękny, nowoczesny obiekt w centrum miasta, przyjazna, otwarta przestrzeń idealna do fanowskich zabaw i integracji. Bramy otworzą się 1 kwietnia o 10:30, program rozpocznie się o 11 i potrwa do 19. W niedzielę zapraszamy was wcześniej, bo już o 10!

Atrakcje

Program (znajdziecie go w różnych wersjach TUTAJ) jest już gotowy. Organizatorzy zapraszają was na prelekcje, zarówno uczone, jak i rozrywkowe (nie żeby to się wykluczało!), panele dyskusyjne, konkursy, LARP i sesję RPG. Opisy możecie poczytać TUTAJ, a TU zobaczycie zestawienie atrakcji przygotowywanych przez redakcję Gallifrey.pl.

W ramach Whomanikonu możecie wziąć udział w paru dodatkowych atrakcjach:

Konkurs cosplay

Możecie szerzej poczytać o nim TUTAJ. Pamiętajcie, że nie wystarczy przyjść w dopracowanym stroju – musicie wcześniej się zgłosić! Macie czas do 28 marca. Zachęcamy do udziału!

Wystawa

Jeśli nie lubisz się przebierać, ale jesteś twórcą – rysujesz, malujesz, piszesz, wyszywasz – możesz zaprezentować na Whomanikonie swoje dzieła. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Pewna niebieska budka

Swoją obecność zapowiedział pewien niezwykły gość

Wolontariat

Jeśli chcesz nas wesprzeć swoją pracą, zapraszamy do zgłaszania się do wolontariatu. Co robi wolontariusz na Whomanikonie? Pomaga przygotować Artetekę przed konwentem i przywrócić ją do wyjściowego stanu po zakończeniu konwentu. Pomaga uczestnikom, pilnuje porządku i wspiera prelegentów podczas wygłaszania ich punktów programu. A przy okazji poznaje super ludzi, dorabia się pamiątkowej koszulki i zyskuje ogromną wdzięczność organizatorów. Zachęcamy do zgłaszania się! Formularz znajdziecie TUTAJ.

Sponsorzy i patroni

Nikt nie powinien podróżować sam i my też, szczęśliwie, mamy wspaniałych przyjaciół. Medialnie wspierają Whomanikon: potwornie fantastyczny Bestariusz, Creatio Fantastica, eFantastyka.pl, Gildia.pl, Informator Konwentowy, Jakby nie paczeć, Konwenty Południowe, Krakowska Sieć Fantastyki, Ostatnia Tawerna, Pulpozaur, Raport Obieżyświata i wKrakowie.pl.

Sponsorami Whomanikonu są Rory’s Story Cubes, Wydawnictwo [ze słownikiem] oraz Godryk.pl.

Przyszłość

W najbliższym czasie spodziewajcie się niespodziewanego konkursu! I kolejnych wieści. Spoilers!

Nie zapomnijcie też, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, polubić stronę Whomanikonu na Facebooku i oznaczyć się w wydarzeniu.

Kto z was wybiera się do Krakowa? A może macie jakieś pytania do organizatorów? Śmiało! :)Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *