Whomanikon 2: raport z frontu (jeszcze 14 dni!)

Przygotowania do Whomanikonu trwają pełną parą i wiele się dzieje. Organizatorzy przygotowali więc dla was podsumowanie prac, żeby nic was nie ominęło. :)

Podstawowe informacje o konwencie znajdziecie w poprzednim raporcie oraz na jego stronie. Zapraszamy również na fanpage i do wydarzenia.

Fandomowe przyjaźnie

Do grona patronów Whomanikonu dołączył  Pyrkon – największa fantastyczna impreza w naszym kraju, której ostatnie edycje gromadziły ponad 40 tysięcy uczestników! Kto był kiedykolwiek na poznańskim festiwalu, na pewno pamięta, ile można tam spotkać fezów, kolorowych szalików i tardisowych sukienek. Na Pyrkonie redakcja Gallifrey.pl debiutowała z prelekcjami, co roku jest tam obecna i odlicza dni do kolejnej edycji. :) Jest nam niezwykle miło, że możemy się pochwalić taką przyjaźnią!

Program

Niezmiennie zachęcamy do zaglądania do zakładki programowej, gdzie Dzieją Się Rzeczy. Ostatnio na przykład magicznie pojawiła się druga sesja RPG! Stała czujność, whomaniści, stała czujność!

Koszulki

Zapraszamy serdecznie do zakupienia konwentowej koszulki. Dlaczego warto? Powodów jest kilka. Po pierwsze, autorką wzoru jest Betty Nobs, nasza redakcyjna koleżanka, autorka m.in. loga strony i grafik na wlepkach, które można zdobyć, wspierając Gallifrey na Patronite.

Po drugie, można taką koszulkę zdobyć tylko przez kilka dni – zbieramy wpłaty, zamawiamy określoną liczbę koszulek i koniec! Nie możemy obiecać dodruku, koszulki nie będą też dostępne na samym konwencie. Warto więc się pośpieszyć! Zwłaszcza że – po trzecie – kupując koszulkę, wspieracie organizację imprezy. Wstęp na Whomanikon jest darmowy, ale nie oznacza to, że organizowany jest za darmo – źródłem finansowania są właśnie m.in. koszulki i przypinki (które z kolei będzie można kupić właśnie na konwencie. Spoilers!).

Można, oczywiście, wspierać konwent również bezpośrednio.

Wolontariat

Whomanikon ciągle czeka na ochotników, którzy chcieliby wpaść w piątek i pomóc rozkładać konwent, popilnują, by wszystko sprawnie się potoczyło w weekend i pomogą zatrzeć ślady w niedzielę wieczorem. Szczegóły do negocjacji. W zamian prezenty. Zachęcamy! Więcej informacji TUTAJ. Zgłoszenia zostały wydłużone do 21 marca.

Konkurs cosplay i wystawa fanowskiej twórczości

Czujecie przypływ kreatywności? Chodźcie się pochwalić! Ciągle czekamy na zgłoszenia do konkursu cosplay (nie można do niego dołączyć po wyznaczonym terminie!) – KLIK – oraz do nadsyłania swojej twórczości na wystawę. Traktujemy sprawę szeroko, więc nie zastanawiać się, tylko wysyłać! Więcej informacji TUTAJ.

Urodziny

Pierwszy Whomanikon odbył się 12 marca ubiegłego roku – organizatorzy dzień rocznicy spędzili akurat na KONgresie, ucząc się, jak zrobić dla was lepszy konwent. ;) To był długi rok!

Nie możemy się już doczekać kwietnia! Z kim z was się zobaczymy? A może macie jakieś pytania? Śmiało!Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *