Upadek Doktora miał być ostatnim odcinkiem Moffata

Steven Moffat już kilka razy próbował się pożegnać z serialem. Zastanawiał się nad odejściem wraz z Mattem Smithem. Później jego ostatnim odcinkiem miał być Mężowie River Song („The Husbands of River Song”). Jednakże wypełniony grafik jego następcy, Chrisa Chibnalla, uniemożliwił mu wcześniejsze odejście.

Producent wykonawczy zgodził się na zrobienie jeszcze jednej serii, żeby przerwa między kolejnymi sezonami nie była aż taka długa. Jak stwierdził:

Alternatywą byłby brak odcinków od odcinka świątecznego w 2015 roku aż do jesieni 2018.

W najnowszym numerze Doctor Who Magazine Steven Moffat zdradził coś zaskakującego:

Nie miałem w planach stworzenia również odcinka świątecznego. Miałem zrobić tylko tę serię. Dowiedziałem się jednak, że Chris nie będzie mógł zrobić odcinka na Boże Narodzenie. I całkiem słusznie, bo nie chciał rozpoczynać od takiej pojedynczej historii. Dotarło wtedy do mnie, że jeśli ja go nie zrealizuję, to w tym roku nie będzie go wcale. I Doctor Who straciłby to ważne miejsce w ramówce.

Wygląda więc na to, że Dwunasty Doktor mógł naprawdę zregenerować w finałowym odcinku 10 serii. Moffat przeciągnął najwyraźniej ten moment na kolejny odcinek:

Musiałem wtedy wymyślić, jak Doktor może zostać śmiertelnie ranny w jednym odcinku i spędzić godzinę, regenerując w odcinku świątecznym. Mam nadzieję, że mi się to udało!

I chyba nikt nie ma o to do niego pretensji, kochamy Dwunastego Doktora i wielu fanom ciężko będzie się z nim pożegnać.

Czy słowa Moffata mogą być wskazówką dotyczącą daty premiery 11 serii? Wiele na to wskazuje, chociaż oficjalne oświadczenie nie zostało jeszcze wydane. Z drugiej strony, zdjęcia mają ruszyć w okolicach listopada, możliwe więc, że premiery nowych odcinków doczekamy się wcześniej. Czas pokaże.

Źródło:  CultboxCultbox, Digital Spy

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Upadek Doktora miał być ostatnim odcinkiem Moffata

  1. Gdyby była tak długa przerwa to oglądalności zdecydowanie by to zaszkodziło, acz ciężko powiedzieć czy na tyle mocno że przyszłość DW stałaby pod znakiem zapytania. Dlatego dobrze zrobił, że jeszcze został i mieliśmy więcej Dwunastego :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *