Czy w Twice Upon a Time pojawi się więcej rekonstrukcji?

Już za niecałe dwa miesiące pożegnamy się z Dwunastym Doktorem w świątecznym odcinku Twice Upon a Time. Będzie to wyjątkowy odcinek, ponieważ pojawi się w nim aż trzech Doktorów!

Peterowi Capaldiemu towarzyszyć będzie David Bradley, który wcieli się w Pierwszego Doktora. No i, oczywiście, zobaczymy po raz pierwszy Trzynastą Doktor, w którą wcieli się Jodie Whittaker. To dzięki pierwszej inkarnacji Doktora będziemy mogli spojrzeć na jego przeszłość, ale także przyszłość.

Wielu fanów zadaje sobie pytanie: czy ekipa produkująca serial odtworzy kilka scen z tej klasycznej historii? Jeśli przyjrzymy się dokładnie zwiastunowi odcinka, możemy zobaczyć, że takie sceny prawdopodobnie będą miały miejsce:

Na początku widzimy scenę z finałowej historii Pierwszego Doktora, The Tenth Planet. William Hartnell, oryginalny odtwórca postaci Doktora, mówi w nim:

Miłość. Duma. Nienawiść. Strach.

I następuje płynna transformacja. Widzimy już nie Hartnella, a Davida Bradleya, który kończy zdanie:

Czy nie ma pan żadnych emocji?

Scena jest dobrze odwzorowana, a zmiana aktorów dla nowych widzów może być niezauważalna. Wiemy również, że w Twice Upon a Time pojawią się towarzysze Pierwszego Doktora – Polly i Ben. Na razie widzieliśmy tylko Polly, ale wygląda na to, że będzie ona także idealnie odtworzoną postacią.

Polly

Reżyserka odcinka, Rachel Talalay, udzieliła wywiadu odnośnie jej przygotowań do odtworzenia Cybermenów z Mondasu w finale 10 serii. To właśnie oni pojawili się pierwszy raz w finałowej historii Pierwszego Doktora, wspomnianego wyżej The Tenth Planet. Reżyserka powiedziała:

Czuję się jak ekspert odnośnie The Tenth Planet! Wydaje mi się, że widziałam tę historię więcej razy niż ktokolwiek inny.

Są fragmenty, które oglądałam w kółko. To wszystko z powodów, które poznacie dopiero w Boże Narodzenie. Widziałam też inne rekonstrukcje oraz te w postaci animacji. Więc tak, przygotowałam się gruntownie.

Nie jest to potwierdzone, ale prawdopodobnie zobaczymy więcej zrekonstruowanych scen. Które, przekonamy się już 25 grudnia, kiedy to Twice Upon a Time będzie miało swoją premierę w brytyjskiej BBC One.  No chyba że czeka gdzieś tam na nas kolejny zwiastun świątecznego odcinka.

Co myślicie o odtwarzaniu scen w serialu? Co najbardziej ciekawi was w nadchodzącym odcinku?

Źródło: Radio Times

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Czy w Twice Upon a Time pojawi się więcej rekonstrukcji?

  1. Myślałem, że na trailerze to pokazali bardziej tą scenę, żeby było wiadomo że to jest Pierwszy i jest niezły, mimo zmiany aktora. Ale podoba mi się, że będzie tego więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *