Trzynaścioro Doktorów – trzynaście historii

Niespodzianka! Penguin Books ponownie wyda antologię historii o różnych wcieleniach Doktora, tym razem poszerzając ją o zupełnie nową historię z Trzynastą Doktor.

Autorami znajdujących się tam historii są Patrick Ness, Neil Gaiman, Eoin Colfer, Michael Scott, Marcus Sedgwick, Philip Reeve,  Richelle Mead, Malorie Blackman, Alex Scarrow, Charlie Higson, Derek Landy i Holly Black. Niestety nie podano informacji, kto będzie odpowiadał za historię z udziałem Trzynastej Doktor.

Poniżej prezentujemy okładkę wydania oraz jego oficjalny opis:

Dwanaście cudownych opowieści pełnych przygód, nauki, magii, potworów oraz podróż w czasie – zawierające wszystkich dwunastu Doktorów – czeka na ciebie w tej wyjątkowej książce ze świata Doctor Who.

Do tych opowieści dołączy teraz nowa, ekscytująca i ekskluzywna historia, której bohaterką jest Trzynasta Doktor. Nowa Doktor będzie walczyła, by uratować wszechświat wraz z trojgiem swoich bliskich i zaufanych przyjaciół.

Zauważmy, że w opisie historii towarzysze Trzynastej Doktor ponownie zostali nazwani przyjaciółmi. Czyżby właśnie taką zmianę zastosował Chris Chibnall w jedenastej serii?

Antologia zostanie wydana 6 września 2018 roku i ma liczyć aż 624 strony! Zainteresowani?

Źródło: Penguin BooksUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Trzynaścioro Doktorów – trzynaście historii

  1. Jak uwielbiam Colfera jako pisarza, tak mam nadzieję, że od czasu poprzedniej antologii obejrzał chociaż jeden odcinek DW – jego opowiadanie w tejże wskazywało, niestety, że wtedy nie miał pojęcia, z czym świat Doktora się je.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *