Toby Whithouse objaśnia paradoks pętli czasowej

Toby Whithouse, autor scenariusza odcinków Pod powierzchnią Cisza przed potopem (“Under the Lake” i “Before the Flood”) opowiada o problemie Doktora z Ludwigiem van Beethovenem.

Pamiętacie ten wspaniały monolog Doktora o jego fascynacji słynnym kompozytorem i problemach, jakie wynikają z zachcianek podróżników w czasie, by spotykać swoich idoli? Dla przypomnienia:

Toby Whithouse, jeden z najciekawszych scenarzystów, jacy pracują przy Doktorze Who, wypowiedział się na temat swojej fascynacji paradoksami podróży w czasie.

Przestudiowałem różne teorie podróży w czasie. Opowieść Doktora ilustruje następujący paradoks: wielki fan twórczości Beethovena podróżuje w czasie, by spotkać idola. Nagle odkrywa, że Beethovena nie ma i podróżnik zaczyna panikować. Gdzie on jest? Okazuje się, że Beethoven nie był Beethovenem – Beethoven to podróżnik w czasie, który stał się wielkim fanem swojej własnej twórczości. Gdy myśli się o tym za dużo, mózg zaczyna się gotować.

W odcinkach przyglądaliśmy się właśnie takiej historii: Doktor był świadkiem przyszłych wydarzeń, posiadł pewne informacje. Programuje swój hologram tak, by mógł się tego wszystkiego dowiedzieć.

Pomysł sam nigdy się nie narodził. Nie było momentu inspiracji i tworzenia. Bardzo fascynuje mnie myśl, że idea może nie mieć początku. Takimi pomysłami powinno zajmować się science fiction!

Filmik możecie obejrzeć tutaj:

Lubicie, kiedy w Doktorze Who pojawiają się takie klasyczne paradoksy?

Źródło: TwitterExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *