Toby Whithouse w Krakowie!

Stało się! O ile się nie mylę, mamy właśnie do czynienia z precedensem – po raz pierwszy na polskim festiwalu będziemy mieli możliwość spotkania osoby z samego serca Whoniversum! A nawet dwóch.

W weekend majowy w Krakowie odbędzie się czwarta edycja konwentu dla fanów seriali – w tym roku pod nazwą CANAL+ SerialCon. Jednym z gości wydarzenia będzie Toby Whithouse – jeden z najważniejszych scenarzystów nowych serii Doktora Who. Zawdzięczamy mu powrót Sary Jane w Zjeździe absolwentów (“School Reunion”), Wampiry w Wenecji (“The Vampires of Venice”), Kompleks boga (“The God Complex”), Miasteczko Mercy (“A Town Called Mercy”) oraz podwójną historię z ostatniej serii – Pod powierzchnią i Ciszę przed potopem (“Under the Lake”, “Before the Flood”). Czekamy też na jego odcinek w 10 serii. Pracował więc z inkarnacjami Davida Tennanta, Matta Smitha i Petera Capaldiego; pisał klasyczną towarzyszkę i wiele nowych; ma na koncie odcinki współczesne, historyczne i takie bardziej poplątane. Oprócz pisania odcinków Doctora Who zajmuje się też pisaniem innych seriali (Hotel Babylon, Torchwood, Being Human, The Game), jest też aktorem i stand-uperem. Nie wiem, jak wy, ale my go uwielbiamy!

Drugim z gości związanych z Whoniversum jest James Moran. brytyjski scenarzysta, któremu zawdzięczamy m.in. dwa odcinki Torchwood oraz… jeden wyjątkowy odcinek Doctora Who, mianowicie – Ognie Pompejów (“The Fires of Pompeii”)! Pytania same się nasuwają, czyż nie?

Tegoroczna edycja SerialConu, krakowskiego konwentu o serialach, ponownie odbędzie się w ramach festiwalu filmowego NETIA OFF CAMERA w dniach 1-3 maja. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, prelekcji oraz paneli dyskusyjnych z miłośnikami seriali i gośćmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Upewnijcie się więc, że weekend majowy spędzicie właśnie w Krakowie.

Program będzie udostępniony już niedługo. Kto się wybiera?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Toby Whithouse w Krakowie!

  1. Na razie wprawdzie nie pracuję, ale nie wiadomo co u mnie z 2.05 i najgorsze jak któreś z tych spotkań wyjdzie wtedy, a ja będę musiała iść do pracy :( Jamesa jeszcze jakoś, choć ciężko bym odżałowała, ale na spotkaniu z Tobym muszę być ! Zobaczyć i posłuchać facetów, którzy pracowali z tak znanymi aktorami grającymi Doktorów – bezcenne – choć przyznam, że moim największym marzeniem jest poznanie Davida Tennanta, Matta Smitha, Petera Capaldiego i Christophera Ecclestona ;D
    Szczęście, że mieszkam w Krakowie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *