Titan Comics będzie wydawać komiksy o Doktorze

Cenione na całym świecie brytyjskie wydawnictwo Titan Comics zawarło dziś umowę licencyjną z BBC Worldwide, zostając w ten sposób nowym wydawcą komiksów ze świata „Doctora Who”, a tym samym następcą IDW Publishing, którego prawa wygasły po 7 latach w grudniu zeszłego roku.  Umowa przewiduje publikację komiksów z przygodami Dziesiątego, Jedenastego i Dwunastego Doktora – po emisji jego pierwszych odcinków. Pierwszy ukaże się już w tym roku, nieznane są jeszcze jednak nazwiska autorów.

Oficjalna notka prasowa brzmi następująco:

W świecie „Doctora Who” regeneracja oznacza nie tylko nową twarz Doktora, ale też odświeżenie stylu serialu. BBC Worldwide podobną zmianę przynosi komiksom poprzez podpisanie umowy z Titan Comics. Świat „Doctora Who” zostanie otwarty, fani zaś poznają nowe przygody Dziesiątego, Jedenastego i  – po emisji kolejnej serii – Dwunastego Doktora. Nazwiska twórców zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach, a pierwszy z komiksów ukaże się w 2014 roku.

Titan Comics znane jest z serii takich jak m.in. Death SentenceNumbercruncher, Tank Girl czy Lenore.Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *