Timothy Dalton mógł powrócić w 9 serii

Reżyserka Rachel Talalay ujawniła, że ekipa produkująca serial liczyła, że Timothy Dalton powróci w finałowym odcinku poprzedniej serii.

Postać, w którą wcielił się Timothy Dalton to oczywiście Rassilon, założyciel społeczeństwa Władców Czasu na planecie Gallifrey i ich pierwszy prezydent. Dalton jako Rassilon był przez nas ostatni raz widziany w finałowej historii Davida Tennanta Do końca wszechświata („The End of Time”) w 2010 roku. Rassilon powrócił w finałowym odcinku dziewiątej serii Z piekła rodem („Hell Bent”), zagrał go wtedy Donald Sumpter.

Rozmawiając z Radio Free Skaro, Rachel Talalay (która wyreżyserowała Dar niebios („Heaven Sent”) oraz Z piekła rodem) powiedziała:

Na samym początku sprawdziliśmy czy Timothy Dalton był dostępny – okazało się, że nie. Wtedy nastąpiła regeneracja!

Dalton był wtedy prawdopodobnie na planie serialu Penny Dreadful, którego ostatnie odcinki zostały niedawno wyemitowane (w serialu tym gra także Billie Piper – serialowa Rose).

Talalay dodała:

To było świetne pracować z Donaldem Sumpterem tworząc nową wersję Rassilona. Sumpter dał nam głębokie, subtelne i przerażające przedstawienie.

Dodatkowo zażartowała:

No i pewnie nie wpadlibyście na to, że dręczyła nas wtedy ogromna burza piaskowa, jeśli przyjrzysz się uważnie, oni wszyscy mrugają i nie mogę popatrzeć w górę! Kręcenie tych scen nie było żadną przyjemnością. Straszliwie wiało.

Rassilon pojawił się po raz pierwszy w odcinku The Five Doctors z 1983 roku, w jego postać wcielił się wtedy Richard Mathews.

Chcielibyście zobaczyć konfrontację Petera Capaldiego z Timothy Daltonem? Spodobał wam się Donald Sumpter w roli Rassilona? Dajcie znać komentarzach.

Źródło: CultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Timothy Dalton mógł powrócić w 9 serii

  1. Z Daltonem odcinek byłby inny. Tamten Rassilon był silny, nie odleciałby z planety na rozkaz Doktora. To też sprawia, że nie czułem by to była ta sama osoba.

    1. Problem polegał na tym, że tamten Rassilon niezbyt zachowywał się jak Rassilon – ten z ostatniego finału ciutkę bardziej, choć to też jeszcze nie to.

      1. Bo nie miał się zachowywać jak Rassilon. Był wskrzeszony na czas Wojny i miał być Rassilonem na czas Wojny, tak jak Doktor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *