The Return of Doctor Mysterio będzie jak świąteczny smakołyk

Po roku nieobecności na naszych ekranach Doktor Who wreszcie wraca. Peter Capaldi uważa, że The Return of Doctor Mysterio będzie dla nas smacznym kąskiem.

Peter Capaldi nadal promuje tegoroczny odcinek świąteczny, którego doczekamy się już 25 grudnia. Aktor zapowiada, czego możemy się spodziewać:

Sądzę, że tegoroczny odcinek świąteczny będzie dla widzów prawdziwym świątecznym smakołykiem. Jest nostalgiczny, w takim sensie, że to historia o superbohaterach jak za dawnych lat: wtedy, gdy superbohaterowie byli ironiczni, dowcipni i bystrzy. Akcja odcinka dzieje się w Nowym Jorku, mamy bajeczną amerykańską obsadę i widowiskowe sceny z lataniem – uwierzycie, że człowiek potrafi latać. Mamy tutaj także Doktora, Nardole’a i powracające nieprzyjemne potwory, złoczyńców, dobrych i złych ludzi, trochę dzieci i może wzmiankę o Świętym Mikołaju. Bądźcie tam, obejrzycie go, miejcie wspaniałe Boże Narodzenie!

The Return of Doctor Mysterio został napisany przez Stevena Moffata. To będzie przedostatni odcinek świąteczny jego autorstwa. Peter Capaldi komentuje:

Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz, pomyślałem: To jest wspaniałe. Steven Moffat potrafił uchwycić to uczucie rozkosznej, lekkiej komedii, którą było czuć w pierwszych Supermanach, gdzie w tego bohatera wcielał się Christopher Reeve. W dzisiejszych czasach superbohaterowie mają skłonność do bycia ponurakami. Wtedy było optymistycznie i celowo naiwnie, taka była postać Supermana, co było bardzo atrakcyjne. Także sposób, w jaki pisane były wtedy scenariusze, przypominają mi scenariusze z Spencerem Tracym i Katherine Hepburn – były bardzo, ale to bardzo dowcipne, błyskotliwe i amerykańskie. Ten scenariusz właśnie taki jest, byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem go przeczytać i zrealizować ten pomysł z Doktorem obserwującym superbohatera. Doctor Who to niezwykły serial, pozwala prawie co tydzień wykorzystać inny gatunek, nie tylko inną fabułę. Tu czeka nas żartobliwa gra z superbohaterską historią.

W tego superbohatera, Ghosta, wciela się Justin Chatwin. Capaldi chwali aktora:

Justin jako Ghost jest niezwykły, potrafi zagrać jego obie części – Ghosta i łagodnego Granta, przy każdym używa zupełnie innego głosu. Uważam, że lekkość komedii jest wielce niedowartościowana, on potrafi być tak zabawny, a równocześnie być w tym lekki z odpowiednim wyczuciem. Justin ma dużo wdzięku, jest tak dobry jak gwiazdy filmowe, co jest cudowne. Ghost jest posiadającym sporo wad superbohaterem i Justin idealnie to oddaje. Świetnie było mieć go na planie.

Co sądzicie o odcinku Doctora Who z superbohaterem? Lubicie Justina Chatwina i czekacie na jego pojawienie się w serialu?

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “The Return of Doctor Mysterio będzie jak świąteczny smakołyk

  1. Uwielbiam postać Supermana, zwłaszcza od tej jego idealistycznej strony, a wygląda wszystko na to, że to właśnie będzie lawyer-friendly crossover między Supermanem i Doktorem, i to w najlepszej od Supermana strony.. I to jeszcze jako odcinkek świąteczny, które zazwyczaj są jednymi z moich ulubionych. Po prostu nie mogę się doczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *