Wszystko, co wiemy o odcinku świątecznym!

Zebraliśmy dla was zestaw informacji o odcinku świątecznym i jego polskiej emisji.

Premiera świątecznego odcinka The Return of Doctor Mysterio już niedługo, w związku z czym postanowiliśmy podsumować, co o nim wiemy.

Odcinek zostanie wyemitowany 25 grudnia o 18:45 czasu polskiego na brytyjskim kanale BBC One. Potrwa około godziny. Jego oficjalny opis brzmi następująco:

W te święta Bożego Narodzenia Doktor połączy siły z zamaskowanym superbohaterem w epickiej nowojorskiej przygodzie.

Kiedy zmieniający mózgi kosmici są gotowi do ataku, Doktor i Nardole sprzymierzą się z dziennikarką śledczą oraz tajemniczą postacią znaną jako Duch. Czy Doktor będzie w stanie ocalić Manhattan? I co zostanie wyjawione, gdy zajrzymy pod maskę?

W obsadzie odcinka znajdują się: Peter Capaldi (Doktor), Matt Lucas (Nardole), Justin Chatwin (Grant), Charity Wakefield (Lucy), Tomiwa Edun (pan Brock), Aleksandar Jovanovic (doktor Sim) i Logan Huffman.

Czas na zwiastuny:

Podczas Children in Need zaprezentowano nam również fragment odcinka:

Mało wam? Warto też zajrzeć do promującej odcinek galerii zdjęć. Znajdziecie ją tutaj.

Zapraszamy również do lektury obszernego wywiadu ze Stevenem Moffatem, w którym twórca opowiada o tym, co go zainspirowało do napisania tego scenariusza i o bohaterach, których powołał do życia na jego potrzeby.

Peter Capaldi również wypowiada się z entuzjazmem o odcinku:

Po raz pierwszy miałem takie dobre odczucia po filmie. Świetnie ironiczny, przenikliwy, zabawny, nonszalancki – i wydaje mi się, że nam też w jakimś stopniu udało się tego dokonać. Nowa, sarkastyczna produkcja o superbohaterze z dobrym sercem, który (mamy nadzieję) będą chcieli powtarzać co  roku – i ja mam w niej udział!

Więcej przeczytacie tutaj: Odcinek świąteczny to ukłon w stronę Supermana Christophera Reeve’a.

Tutaj natomiast znajdziecie filmik zza kulis produkcji odcinka: Materiały w New York Comic Conu.

Jeszcze wam mało? To przeczytajcie, co aktorzy, którzy pojawią się w odcinku i jego twórca zdradzili fanom podczas panelu towarzyszącego przedpremierze The Return of Doctor Mysterio: Garść nowych ciekawostek o odcinku świątecznym i 10 serii.

Na koniec smutna informacja – nie doczekamy się na razie emisji tego odcinka w Polsce. Zarówno my, jak i jeden z fanów skontaktował się z BBC w tej sprawie. Poniżej możecie zobaczyć odpowiedź:

Jeśli zależy wam na emisji w polskim BBC, dopytywanie u źródła zapewne nie zaszkodzi. ;)

Jakie macie oczekiwania względem tego odcinka?Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

8 thoughts on “Wszystko, co wiemy o odcinku świątecznym!

 1. Hah, miło zobaczyć swój komentarz ze strony BBC tutaj :D
  W każdym razie byłoby dobrze by takich wiadomości BBC Worldwide Polska dostawała jak najwięcej, by naprawdę starali się o prawo do polskiej emisji.

  1. Zastanawiało mnie jak to działa. Czy BBC HD czy też BBC Worldwide Polska czy jak to tam zwać to nie jest część BBC, a tym samym wykupywanie praw byłoby czymś… dziwnym?

   Czy to może chodzi raczej o kwestię tłumaczenia?

   1. Na komentarz innego fana odpowiedzieli tak:
    “Nie mamy w planach emisji tegorocznego odcinka specjalnego “Doktora Who”, ale zapamiętamy, że o niego pytałeś i przekażemy to naszemu działowi ramówek. Ze względu na kwestie praw autorskich i te związane z dostępnością materiałów, między premierą w Wielkiej Brytanii, a emisją na kanałach BBC Worldwide upływa zwykle trochę czasu. Staramy się, by trwało to jak najkrócej, ale na razie nie mamy praw do emisji „The Return of Doctor Mysterio” w BBC HD.”
    Wnioskuje z tego, że jednak muszą wykupywać jakieś prawa do emisji.

    1. Też mi się to trochę dziwne wydaję, że muszą wykupywać jakieś prawa do emisji, ale nie wiem nie znam się, więc może faktycznie muszą.

     1. Nigdzie nie piszą że te prawa do emisji kupują… chyba musi minąć trochę czasu od emisji w UK.. z resztą nie znam się.
      Wiem tylko jedno.. gdy było jeszcze BBC Entertaiment to tam Dr Who był emitowany prawie że równorzędnie z emisją w Uk.. no może była obsuwa może miesiąca czy dwóch? Już nie pamiętam. Ale na pewno nie ROK.

      1. Dzień Doktora leciał oczywiście w tym samym czasie, Czas leciał kilka dni po świętach. 1 odcinek 8 serii leciał jednocześnie w Polsce i w UK. A potem zrobili dzień później, a potem jakoś to nieregularnie leciało…

 2. Wiem, że w wywiadach mowa jest, że odcinek będzie starał się odtworzyć magię starych filmów z Supermanem Christophera Reeve’a, ale osobiście chciałbym także, żeby była w tym także nutka Billy’ego Batsona i Captaina Marvela (oryginalnego, nie to co obecnie Marvel nazywa Captain Marvel), co jest na swój sposób możliwe, skoro zdjęcia chłopca z tego odcinka to prawdopodobnie młoda wersja przyszłego superbohatera.

  No i nie potrafię nie zauważyć po zdjęciach z odcinka, że ta Lois Lane, tfu… Lucy, w ciągu jednego odcinka nosić będzie co najmniej trzy różne stroje (nie żebym miał coś przeciwko…).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *