Telewizyjne nagrody BAFTA: nominacje

BAFTA zarówno w swoim wydaniu filmowym, jak i telewizyjnym, to najważniejsza brytyjska nagroda. Wczoraj ogłoszono listę nominowanych.

W kategorii filmu telewizyjnego (single drama) nominowany został fabularyzowany dokument Marka Gatissa o pierwszych latach Doctora WhoPrzygoda w czasie i przestrzeni (An Adventure in Space And Time). Film zostanie też być może doceniony na drugiej gali – tej nakierowanej na osiągnięcia techniczne, gdzie ma szansę na statuetki za kostiumy, montaż oraz charakteryzację.

Natomiast odcinek rocznicowy, Dzień Doktora („The Day of the Doctor”), nominowany został do nagrody widzów: będzie można na niego głosować, do czego zachęcamy, bo konkurencję ma silną – oprócz niego nominowane zostały m.in. Breaking Bad i Broadchurch. Głos można oddać TUTAJ. Odcinek specjalny został również nominowany za efekty specjalne.

Koncert Doctor Who at the Proms 2013 został nominowany w technicznej kategorii Entertainment Craft Team.

Rozczarowaniem jest brak nominacji w kategoriach aktorskich – wyżej podpisana redaktorka miała wielką nadzieję, że nagrodę otrzyma Matt Smith. Przecież zasłużył…

Rozdanie nagród telewizyjnych będzie można oglądać 18 maja, nagród BAFTA Television Craft za kategorie techniczne – 27 kwietnia. Jeszcze o tym przypomnimy, bo brytyjskie gale są zwykle bardzo sympatyczne i naprawdę warto spędzić wieczór, wypatrując znajomych twarzy na widowni i czerwonym dywanie.

Źródło: BAFTA.orgExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Telewizyjne nagrody BAFTA: nominacje

  1. Wybór między “Dniem Doktora”, a “Broadchurch” nie jest łatwy, bo ten ostatni to kawał dobrego serialu, ze świetną obsadą i zgrabną fabułą.

  2. Super, bosko. Jak tu wybrać między Broadchurch a Dniem? Nie da się :(
    A sprawa nagrody dla Matta? To nie fair, jeden z moich trzech ulubionych Doctorów nie dostał nominacji! Jestem zła :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *