Szósty Doktor znów wyrusza w przygody. Nie będzie samotny

Szósty Doktor powraca w nowych słuchowiskach, a jego fani z pewnością ucieszą się z tej wiadomości.

Pierwsze słuchowisko ciągle owiane jest tajemnicą, a dalsze szczegóły mamy poznać dopiero w przyszłym roku. Jednak wiemy już, że do swoich ról powrócą w nim Colin Baker jako Szósty Doktor, Miranda Raison jako pani Constance Clarke oraz Lisa Greenwood  jako Flip Jackson.

Miranda Raison miała długą przerwę od nagrywania słuchowisk:

Minęły chyba dwa lata odkąd byłam w studiu Big Finish. Ostatnio raz jak tutaj nagrywałam byłam w ósmy miesiącu ciąży, a moja córka ma już dwa lata.

Lisa Greenwood dodała:

Świetnie jest wrócić! Uwielbiam grać Flip i cudownie jest znów pracować z Mirandą i Colinem.

Nowe słuchowisko ma być czteroczęściowe i ukazać się w 2020 roku.

W innych przygodach Szósty Doktor będzie podróżował z Peri, która znalazła sobie chłopaka.

W słuchowisku Blood on Santa’s Claw and Other Stories usłyszymy przygody Szóstego Doktora i Peri oraz nowego towarzysza. Do ekipy dołączy Joe Carnaby, gwiazda popu i główny wokalista najgorętszej grupy synth pop Arcadia Rising.

W tę rolę wciela się Luke Allen-Gale, który powiedział:

Oni są bardzo w sobie zakochani, w taki młody sposób. To ekscytujące, nowe, pełne przygód i śmiechu. Joe chce dobrze spędzić czas i świetnie się bawić.

Aktorka Nicola Bryant, która wciela się w Peri, dodała:

Jestem podekscytowana, że Peri dostanie w końcu ukochanego chłopaka, na którego zasługuje. Dobrze, że ma kogoś za kogo czuje się odpowiedzialna. Podoba mi się także fakt, że przejmuje w tych historiach bardziej rolę Doktora i uczy Joe jak być towarzyszem. To, że połączyła ich muzyka sprawia, że jest to cudowne. Peri nie miała szczęścia z mężami w przeszłości (Davey Silverman w The Piscon Paradox oraz Ycarnos w Widow’s Assassin), więc ten trzeci raz będzie dla niej szczęśliwy. Trzymajcie kciuki!

Jak to się stało, że do ekipy dołączył nowy towarzysz? Wyjaśnił to Nev Fountain, jeden z autorów słuchowisk:

Zostałem poproszony, żeby historia była świąteczna. I powiedziano mi, że chłopak Peri podróżuje z nimi. Czy to pierwszy raz, gdy parka podróżuje w TARDIS z klasycznym Doktorem? Pomysł, żeby wprowadzić go w krótkich historiach był interesujący i wydaje mi się, że zadziałał.  Spotykamy Doktora, Peri i nowego towarzysza Joe Carnaby, gdy podróżują przez 59 wiek, irytująco głupiutki czas w historii Ziemi. Nie mogę się doczekać, by napisać więcej historii z Doktorem, Peri i Joem!

Reżyser i producent John Ainsworth dodał:

Ucieszyłem się, gdy powiedziano mi, że tegoroczne świąteczne wydanie będzie zawierać przygody Szóstego Doktora i będę mógł je wyprodukować. Ciężko jest wpaść na pomysł  nowego wariantu motywów świątecznych, a jednocześnie opowiedzieć historię Doctor Who. Wydaje mi się, że wszystkie cztery historie w tej antologii zaliczają wszystkie punkty: świecidełka, kolędy, Dickensa, renifery i nawet samego Świętego Mikołaja. To nadal Doctor Who, więc Doktor, Peri i jej nowy ukochany mają sporo do roboty. Historie czasem stają naprawdę mroczne. Szczególnie na Peri czekają dramatyczne wydarzenia.

Źródło: Big FinishBig FinishUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *