Jak wygląda Boże Narodzenie w świecie Doktora?

Większość z nas spotyka się w gronie rodziny i przyjaciół, żeby świętować Boże Narodzenie. A jak by to było, gdybyśmy celebrowali święta w świecie Doctora Who?

Święta powinny być okresem pełnym spokoju, radości i harmonii. Niestety nie zawsze tak bywa, a już w szczególności w świecie Doctora Who. Wielu z was na pewno marzy, żeby żyć w świecie takim jak w serialu, jednak często lepiej byłoby się od spełnienia takiego marzenia powstrzymać, szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia. Okres świąteczny jest tutaj szczególnie niebezpieczny! Oto co może was spotkać, jeśli świętujecie w Whoniversum.

Słyszycie tę melodię? Gdzieś tam na pewno gra z tyłu waszej głowy. Czasem jest dobrze słyszalna, czasem ukryta, ale pięknie wpisuje się w świąteczny klimat:

Dla wielu z was symbolem świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Zdobicie ją pięknie w kolorowe ozdoby, przepiękne bombki, cudne łańcuchy i świecące lampki. Jednak w Whoniversum nie każda choinka jest przyjazna. Niektóre będą chciały w szybki sposób was zlikwidować. Kto wie, może nie podobają im się założone ozdoby i wasz gust?

Udając się na spacer po mieście, a może nawet wciąż szukając prezentów, należy zachować szczególną ostrożność. Najlepiej unikać osób ubranych w strój Świętego Mikołaja, a gdy spotkacie ich w większej grupie w jednym miejscu – należy uciekać jak najszybciej. Co kryje się pod tymi świątecznymi płaszczykami?

Żyjąc w Whoniversum, musicie uważać także na posiadaną grupę krwi. Podczas okresu świątecznego możecie bowiem zostać  wylosowani i niestety nie będzie to loteria, w której wygracie wymarzony prezent. Niektórzy złowrodzy kosmici mogą chcieć was wykorzystać do niecnych celów i zmusić do wykonywania różnych strasznych czynności. Podczas świątecznego szału kto może powiedzieć, jaki los jest gorszy – być zmuszonym do wielkiego sprzątania w domu czy do skoczenia z dachu wieżowca?

Na te zimne i ciemne dni oraz noce nie ma nic lepszego od przepysznej herbatki! Pijcie ją w dużych ilościach i wszędzie, gdzie możecie. Być może postawi was na nogi i uczyni świątecznymi bohaterami nie tylko w swoim domu, ale nawet i w mieście!

Osoby wierzące w Mikołaja mogą przeżyć ogromne rozczarowanie, gdy prawda wyjdzie na jaw.

Pamiętajcie, żeby na święta zrobić solidne porządki. W tym okresie niektóre pajęczaki uwielbiają  gromadzić się i obserwować nas w nadziei, że zostaniemy dla nich pysznym kąskiem. Pewne okazy mogą się okazać dość dużymi, dlatego dla świętego spokoju – starannie odkurzcie w swoich domach!

W naszym świecie tradycją jest wyglądanie pierwszej, pięknej wigilijnej gwiazdki. W Whoniversum natomiast niekoniecznie zwiastuje ona radość. Nawet jeśli doczekacie się gwiazdki, to może mieć ona ochotę zniszczyć całe miasto i jego mieszkańców. Być może lepiej nie obserwować tutaj nieba?

Żyjąc w świecie Doctora Who, gdzie indziej moglibyście zamieszkać, jeśli nie w Wielkiej Brytanii? Londyn w święta to szczególnie niebezpieczne miasto. Jeśli w nim zostaniecie, może wam grozić okropne niebezpieczeństwo. Z drugiej strony mogą czekać was tutaj pustki na ulicach, a co się z tym wiąże – zero kolejek w sklepach! Jeśli jednak nie jesteś wystarczająco odważny, może lepiej na święta wyjechać z miasta?

W okresie świątecznym warto zadbać o swoją głowę. Nośmy więc czapki i kaptury, chrońmy ją przed niebezpieczeństwem, które czasem może spaść wprost na nią  – i to dosłownie. Uważajcie na Titanica spadającego z nieba, to może się źle skończyć…

 

Ale też pamiętajcie, że święta to czas, w którym nie ma żadnego obciachu. Nie znacie się zupełnie na modzie? Nic nie szkodzi! Każde połączenie jest dozwolone. Chcecie być hitem na imprezie świątecznej? Koniecznie załóżcie świąteczne rogi renifera – one nigdy nie wychodzą z mody!

Czym byłoby Boże Narodzenie bez pięknego śpiewu połączonego z cudownym fałszowaniem różnych członków rodziny? Tutaj również czekają na was piękne pieśni! Niektóre z nich mogą być niezwykłe wzruszające.

Po Wigilii nadchodzi ulubiony moment chyba każdego człowieka – czas rozdawania prezentów! Najlepsze podarki, to takie, których się w ogóle nie spodziewamy. Uważajcie jednak, bo ktoś może podarować wam niezwykły prezent, który będzie większy w środku. A z tym już łatwo o kłopoty!

Pogoda na święta bywa różna. Tutaj zazwyczaj jest idealnie śnieżnie, ale nie mroźno. W taką pogodę można dopuścić się różnych zabaw na dworze. Nie ważne do jakiej epoki traficie, lepienie bałwana nie jest raczej dobrym pomysłem. Bałwanek może się obrazić i stać się odrobinę agresywny. Zapewne może mu się nie podobać myśl, gdzie chcecie umieścić tę dorodną marchewkę…

Jeżeli wychowujecie się w bogatszej rodzinie, którą stać na nianię lub guwernantkę,  należy zachować wszelkie środki ostrożności, szczególnie jeśli zatrudniona osoba nagle zniknie. Gdyby zdarzyło się tak, że wasza niania umrze, lepiej przygotujcie jej solidny pochówek, najlepiej cementowy. Nieuszanowane ciało może się zezłościć i powrócić z chęcią zemsty. Oczywiście najlepszym czasem, żeby to zrobić, jest Boże Narodzenie! Uwierzcie mi na słowo, najgorsze są te zimne guwernantki!

Święta to także czas zbliżeń. Spotykamy się ze znajomymi oraz rodziną. Poznajemy często nowe osoby. Zawsze jest to odrobinę krępujące. Pamiętajcie, żeby odpowiednio zadbać o prezentację swoich znajomych. Pierwsze wrażenie, które zrobią, może pozostać w pamięci innych ludzi na dość długo. Nie zapomnijcie upewnić się, że wasz gość przyjdzie na takie spotkanie nie tylko odpowiednio ubrany, ale ubrany w ogóle. No i cóż, że może być ze Szwecji… Mimo że niektórzy z pewnością nie mogliby oderwać wzroku od takiego widoku, to raczej nie wypada…

W naszym świecie wiele osób udaje się przed świętowaniem Bożego Narodzenia do spowiedzi. W Whoniversum czekają na was wyjątkowi spowiednicy w specjalnych kościołach. Spowiedź zleci wam jak z bicza strzelił, do tego zupełne nie macie się czego wstydzić, bo zapewne i tak szybko o niej  zapomnicie…

Jeśli mało wam świątecznych reklam, ofert, Kevina… i klimatu, zawsze możecie udać się w wyjątkowe miejsce. Istnieje takie małe miasteczko, pokryte śnieżnym puchem, a domy mieszkańców ozdobione są zawsze niezwykłymi świecidełkami. Miasteczko Boże Narodzenie już na was czeka. Ma tylko jedną wadę – nie możecie w nim kłamać! Na szczęście do nowych zasad można bardzo szybko się przyzwyczaić, a dodatkowo każdy z mieszkańców jest wesoły i pomocny. To idealne miejsce dla osób, które marzą o wiecznych świętach!

Okres Bożego Narodzenia to nie tylko oficjalne świętowanie. Pisałem już o świątecznych piosenkach, ale czym byłyby święta, gdyby nie wyjątkowe świąteczne tańce? Niczego się nie wstydźcie, bądźcie radośni i pokażcie całego siebie. Świąteczne wygibasy, nawet te najbardziej wyszukane, są tutaj jak najbardziej wskazane. Legendy powiadają, że czasem do miasteczka Bożego Narodzenia przylatuje pewien starszy mężczyzna i uczy dzieci najlepszego tańca we wszechświecie – pijanej żyrafy. Do dzieła, zostańcie królami parkietu!

Świąteczne przygody mogą nie mieć końca. Nie wszystko może się jednak dobrze skończyć. Uważnie sprawdzajcie, czy to, co się wokół was dzieje, nie jest po prostu zwykłym snem. Być może dopadł was Krab Snu. Jeśli tylko czujecie niepewność, spróbujcie się obudzić.

Byliście grzeczni? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, to czeka was wyjątkowa nagroda. Starszy, grubszy pan z wielką, siwą brodą (I tak, tym razem to prawdziwy Święty Mikołaj!) może zabrać was w podróż swoimi magicznymi saniami. Kto z nas nie chciałby unieść się w przestworza wraz z Rudolfem? Przed wycieczką koniecznie zapnijcie pasy,  to może być niezwykle szybka jazda!

Święta to czas spędzony wspólnie z najbliższymi. Czasem warto zakończyć spory i kłótnie, dać sobie drugą szansę. Kto wie, jaka niezwykła przyszłość może was czekać?

Szczególnie uważajcie na podejrzane związki małżeńskie. Nie dajcie się wplątać w czyjeś porachunki. Strzeżcie się wszystkich robotów. Nawet jeśli wyglądają przyjaźnie, na pewno mają jakieś niecne zamiary. W najgorszym wypadku możecie zostać rozczłonkowani, ale przecież każdy kij ma dwa końce. Może ktoś z was zawsze marzył, żeby zostać robotem?

Jeśli będziecie w tarapatach, zawołajcie głośno. Być może gdzieś tam, w przestworzach, czeka jakiś superbohater, który w mgnieniu oka przyleci wam na ratunek? Zawsze warto spróbować!

Święta w świecie Doctora Who są naprawdę niezwykłe. Jak widać, czeka tutaj na was wiele zabawnych i miłych chwil. Niestety niebezpieczeństwo może kryć się na każdym kroku.

Kto z was chciałby spędzić święta w Whoniversum? Jakie przygody chcielibyście przeżyć?Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *