Świąteczny wywiad: Pearl Mackie

Pearl Mackie udzieliła BBC wywiadu na temat świątecznego odcinka, Twice Upon a Time.

Czego możemy się spodziewać po tym odcinku?

Tyle się dzieje! Mamy nie jedną, ale dwie TARDIS, obiema podróżujemy, co jest ekscytujące. Mamy również trzech Doktorów, to absolutnie niesamowite. Mamy oczywiście obecnego Doktora, którego wszyscy kochamy oraz Pierwszego Doktora granego przez Davida Bradleya, który jest fenomenalny. Dwunasty Doktor, który umiera i odmawia regeneracji, spotyka Pierwszego, by przy jego pomocy poradzić sobie z obecnymi rozterkami. Interakcje pomiędzy tą dwójką są świetne – są zabawni, ale także zaskakują i wzruszają. I jest oczywiście regeneracja, Dwunasty Doktor zmieni się w Trzynastą!

Czy byłaś podekscytowana, gdy zadzwonili, że chcą cię z powrotem?

Tak, bardzo – to był zaszczyt, zostać poproszoną o pojawienie się ponownie, a jeszcze bardziej ekscytujące, że to odcinek świąteczny! Bill powraca ze stu procentami swojej energii, ale nie jest całkiem taka, jaka się wydaje…

Co jeszcze możesz nam zdradzić o odcinku?

Mamy nowego potwora, panią stworzoną ze szkła. Ale musicie obejrzeć odcinek, żeby dowiedzieć się, jakie ma plany. Powracają także starzy wrogowie, dzięki nim Boże Narodzenie będzie bardziej ekscytujące!

Czy były miejsca lub plany zdjęciowe, na których szczególnie dobrze ci się pracowało?

Bardzo podobała mi się TARDIS Pierwszego Doktora. To nie było coś, z czym byłam zaznajomiona, ale fajnie było się tam zaaklimatyzować. Było tam mnóstwo rekwizytów, których naprawdę używano w oryginalnej TARDIS. Wszystko wyglądało jak coś wielkiego – od pierwszej serii Doctor Who do pięćdziesięciu lat później. Niektóre z lodowych planów były także świetne. A także ogromne pole bitwy, które pojawia się w kluczowych momentach odcinka.

Dlaczego powinniśmy obejrzeć ten odcinek?

Jedną ze wspaniałych rzeczy w Doctor Who jest jego fantastycznonaukowy gatunek, ale posiada też w sobie mnóstwo człowieczeństwa. Ma ludzkie relacje i interakcje, a do tego świetne potwory, niesamowite miejsca i dziwy całego czasu i przestrzeni. Ten odcinek łączy to wszystko w sobie – to naprawdę wielka, przystępna przygoda dla ludzi w każdym wieku – plus jest tam regeneracja!

Źródło: BBC