Świąteczna historia Lethbridge-Stewart: X-mas Files

Candy Jar Books ogłosiło publikację nowej, darmowej świątecznej przygody, z serii Lethbridge-Stewart zatytułowanej The Feast of Evans. Napisał ją Simon A Forward.

Shaun Russell, dyrektor wydawniczy w Candy Jar, opowiada o powstaniu książki:

To jest zawsze zabawa, robić nasze sezonowe historie, ale tym razem jest jeszcze fajniej, skoro dzieje się równolegle z naszym specjalnym świątecznym wydawnictwem z zeszłego roku. Ta historia pokazuje nam, co działo się gdzie indziej, podczas gdy brygadier Lethbridge-Stewart walczył z kosmicznymi sferami w Londynie w zeszłorocznym opowiadaniu świątecznym, The Fright Before Christmas. I tylko dlatego, że jesteśmy miłymi ludźmi, udostępniamy tegoroczną historię także za darmo.

Andy Frankham-Allen, redaktor serii, dodaje:

Moje pierwotne plany dla Evansa nigdy naprawdę nie zostały zrealizowane, więc przewieziono go z Edynburga do 2. Batalionu w Imber, w Anglii. Tak czy inaczej, jego pojawienia się w poprzednim roku okazały się być dość popularne wśród fanów, więc przypomniałem sobie moje plany i ustaliłem jego powrót na 2017 rok. Świąteczna historia Simona jest tego małą częścią. To była także możliwość, by na czoło akcji wysunął się Samson, a ich współpraca jest idealna po ich pierwszym, niezbyt pomyślnym spotkaniu w The Grandfather Infestation.

Z kolei Simon A Forward, autor opowiadania, tak komentuje swoją pracę nad książką:

Kiedy Andy poprosił mnie, bym napisał świąteczną historię, nie miałem żadnej inspiracji. Był jednak dopiero wrzesień, a ja z zasady odmawiam czuć się bożonarodzeniowo przed grudniem. Ale pomysł, by pojawił się także Evans, przemówił do mnie, zwłaszcza że wcześniej w tym roku wróciłem do The Web of Fear i to jest świetna postać. Oczywiście, wyobrażałem sobie, że będzie wyrzucony po tym wszystkim z armii i myślę, że to stąd wyrósł scenariusz świąt spędzonych w domu. Trochę widziałem to tak, jakby to był świąteczny odcinek jego własnego, domowego sitcomu.

Klienci, którzy zakupią Lethbridge-Stewart w przedsprzedaży oraz subskrybenci otrzymają również świąteczną gratkę w postaci opowiadania Home for Christmas. Bonus został stworzony przez wielu autorów piszących do serii Lethbridge-Stewart  w 2016 roku. Byli to między innymi: John Peel, Andy Frankham-Allen, Sue Hampton, Adrian Sherlock, Sharon Bidwell i Tom Dexter. Andy Frankham-Allen powiedział:

Miałem też pomysł, by napisać kilka scen, by pokazać, co zamierzały nasze inne stałe postacie, podczas gdy brygadier rozkoszował się świętami z Sally. I po napisaniu paru akapitów przyszło mi coś innego do głowy. Nie byłoby zabawnie zdobyć jak najwięcej autorów, jak to tylko możliwe? I porozsyłałem e-mail, w którym pytałem wszystkich wolnych, by wysłali mi scenkę i wielu z nich odpowiedziało. W ten sposób, kroczek za kroczkiem, opowiadanie stawało się dłuższe.

The Feast of Evans, napisana przez Simona A Forwarda, zostanie udostępniona za darmo a stronie Candy Jar w czasie świąt, wraz z Home for Christmas wysłanym wszystkim subskrybentom oraz klientom, którzy zamówili opowiadanie w przedsprzedaży. Czwarta seria Lethbridge-Stewart rozpocznie się wiosną 2017 częścią Night of the Intelligence napisaną przez Andy’ego Frankhama-Allena. Będzie to także świętowanie pięćdziesięciu lat, od kiedy Wielka Inteligencja po raz pierwszy pojawiła się w Doctorze Who: w odcinku z 1967 roku, The Abominable Snowmen. Ujrzy ona powrót innego uwielbianego przez fanów bohatera z tej pierwotnej historii!

Źródło: Doctorwhonews.net

Znacie ten książkowy spin-off o brygadierze? Już kilkakrotnie o nim pisaliśmy. Lethbridge-Stewart to jedna z najważniejszych postaci w Whoniversum, warto więc skorzystać z okazji!Fennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *