Steven Moffat rozważa alternatywne zakończenie odcinka Blink

Historia Sally Sparrow mogłaby się skończyć zupełnie inaczej, gdyby Steven Moffat zdecydował się na inny finał odcinka Mrugnięcie (“Blink”).

Mrugnięcie to prawdopodobnie najbardziej popisowy odcinek Stevena Moffata. Wyreżyserowany przez Hettie Macdonald, z Carey Mulligan i debiutem osławionych już Płaczących Aniołów, Blink z pewnością zapewnił scenarzyście stałe miejsce w Whoniversum, niezależnie od tego, co nastąpiło później w jego karierze.

O odcinku Steven Moffat opowiedział w wywiadzie dla DoctorWhoTV. Mówił między innymi, że to „niemal pewne”, że to właśnie ten scenariusz zapewnił mu pozycję głównego scenarzysty serialu. Chociaż twierdzi również, że Blink mógł się skończyć zupełnie inaczej:

Mogę zaryzykować twierdzenie, że napisałem postać Sally raczej dobrze? Zdanie „smutek to szczęście dla wrażliwych ludzi” może być dość (czytaj: bardzo) przemądrzałe, ale doskonale ją podsumowuje.

Trochę oderwana, melancholijna dziewczyna zakochana w przeszłości – wybaczcie mi, ale myślę, że to mi wyszło idealnie. Zastanawia mnie tylko, dlaczego Anioł nie cofnął jej w czasie. Po tylu latach zacząłem się zastanawiać – czemu tego tak nie zakończyłem?

Zaraz po tym, jak spotyka Doktora, pojawia się z powrotem w sklepie – i przerażenie, tam jest Anioł! Chwilę później Larry wchodzi za nią do środka, a jej już nie ma. I po raz pierwszy zauważa coś w obrazie, który wisi na ścianie – to Sally, w odległej przeszłości. Uśmiecha się i macha.

Ale nie, może nie. Może to lepiej, że nauczyła się żyć chwilą.

A co wy sądzicie o alternatywnym zakończeniu Blink? Wolicie oryginalny finał odcinka czy coś byście w nim zmienili?

Źródło: CultboxFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Steven Moffat rozważa alternatywne zakończenie odcinka Blink

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *